Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
spółki
06.03.2009 13:38

Prezes miejskiej spółki zostanie wiceprezydentem Olsztyna

Prezes miejskiej spółki Olsztyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Halina Zaborowska-Boruch, obok szefa regionalnego PiS Jerzego Szmita, zostanie wiceprezydentem Olsztyna.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezes miejskiej spółki Olsztyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Halina Zaborowska-Boruch, obok szefa regionalnego PiS Jerzego Szmita, zostanie wiceprezydentem Olsztyna. *

O powołaniu tych dwóch osób na wiceprezydentów poinformował w piątek PAP Piotr Grzymowicz, który w niedzielę wygrał wybory na prezydenta Olsztyna.

"Pani Zaborowska-Boruch jest bezpartyjna, ma ponad 20-letnie doświadczenie w budownictwie, dlatego będzie odpowiedzialna za sprawy gospodarcze w mieście. Pan Szmit zajmie się działką społeczną" - powiedział PAP Grzymowicz.

Swoich kandydatów na wiceprezydentów nie wskazały Grzymowiczowi olsztyńska PO, która przeszła do opozycji w radzie miejskiej (jej klub liczy 12 radnych w 25-osobowej radzie) i 6-osobowy klub radnych "Ponad podziałami", który mimo to zadeklarował poparcie dla Grzymowicza. PiS, który będzie miał swojego wiceprezydenta, ma w radzie 4 radnych; trzech radnych jest niezrzeszonych.

Piotr Grzymowicz zostanie zaprzysiężony na prezydenta Olsztyna w poniedziałek. (PAP)

jwo/ ura/ dym/

Tagi: spółki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz