Notowania

bronisław komorowski
06.04.2013 21:47

Prezydent Bronisław Komorowski z Wiktorem 2012

- Serdecznie dziękuję za wręczenie mi Wiktora, który zachęca do dalszej pracy - powiedział prezydent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Prezydent Bronisław Komorowski otrzymał nagrodę Wiktora 2012 w kategorii Polityk Roku. Statuetki te przyznawane są wybitnym osobowościom medialnym dostali także m.in.: Aleksandra Kurzak, Andrzej Grabowski i Justyna Kowalczyk. *

_ - Serdecznie dziękuję za wręczenie mi Wiktora, który zachęca do dalszej pracy _ - powiedział prezydent. Prezydentowi statuetkę wręczał Krzysztof Zanussi. Komorowski dziękując, żartował też, że z polityką jest jak z grą w teatrze, bo czasem klaszczą.

W kategorii Polityk Roku 2012 nominowani byli także: Władysław Frasyniuk, Ryszard Kalisz, Anna Grodzka i Radosław Sikorski.

Osobowością Roku mianowano dziennikarza i prezentera telewizyjnego Marcina Prokopa, a Odkryciem Roku została znana z serialu _ Na dobre i na złe _ aktorka Kamilla Baar. Wiktora 2012 w kategorii Aktor Telewizyjny Roku otrzymał aktor Andrzej Grabowski, widzom znany jako serialowy Ferdynand Kiepski.

Sportowcem Roku uznano ex aequo biegaczkę narciarską, mistrzynię olimpijską Justynę Kowalczyk oraz mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego.

Wiktor publiczności powędrował do Roberta Janowskiego, który od lat prowadzi program rozrywkowy _ Jaka to melodia _, a gwiazdą piosenki i estrady została wybitna śpiewaczka operowa Aleksandra Kurzak, uważana za najsłynniejszą sopranistkę; sukcesem okazała się niedawna płyta _ Gioia _ wydana przez wytwórnię Decca. Polskiej publiczności znana choćby z _ Traviaty _ w reż. Mariusza Trelińskiego.

Kategoria komentator lub publicysta należała do dziennikarza sportowego Przemysława Babiarza. Najlepszym prezenterem telewizyjnym ogłoszono Jarosława Kuźniara, który jest jednym z prowadzących poranny program _ Wstajesz i wiesz _ w TVN24. Wiktora 2012 w kategorii twórca lub producent programu otrzymał Michał Kwieciński, odpowiedzialny m.in. za produkcję takich seriali jak _ Hotel 52 _ i _ Czas honoru _.

Super Wiktory 2012 przyznano aktorce Danucie Szaflarskiej i dziennikarzowi Tadeuszowi Sznukowi. Super Wiktor Specjalny trafił w ręce teologa ks. prof. nauk filozoficznych Michała Hellera.

Galę poprowadził Robert Janowski. Wśród przybyłych gości znaleźli się liczni przedstawiciele świata kultury i sztuki m.in.: Andrzej Wajda, Krystyna Zachwatowicz, Krystyna Loska, Grażyna Torbicka, Krzysztof Zanussi, Daniel Olbrychski, Witold Pyrkosz, Zbigniew Zamachowski, Monika Richardson i Nina Terentiew.

Wiktory - polskie nagrody dla wybitnych osobowości medialnych - przyznawane są od 1985 roku. Kandydatów typują stacje telewizyjne, a wybiera Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji. Dyrektorem Wiktorów jest Józef Węgrzyn. Statuetki przyznawane są w 10 kategoriach m.in.: polityk roku, aktor, osobowość telewizyjna oraz odkrycie roku.

_ Wiktor _ jest niewielką statuetką z brązu, zaprojektowaną i wykonaną przez Andrzeja Renesa. Gala rozstrzygająca 28. edycję plebiscytu Wiktorów odbyła się w sobotę na Zamku Królewskim w Warszawie.

Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz