Notowania

raport millera
30.07.2011 08:35

Prezydent: Dobrze, że raport jest dostępny. Trzeba wyciągnąć z niego wnioski

Przez ponad dwie godziny prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem i marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

*Przez ponad dwie godziny prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem i marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną. *

Szefowa Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała, że było to jedno z regularnych spotkań prezydenta z marszałkiem Sejmu i szefem rządu. Według niej, spotkania te są zawsze poświęcone najważniejszym bieżącym sprawom krajowym i kwestiom międzynarodowym.

Wcześniej minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak powiedział, że po powrocie z oficjalnej wizyty na Kaukazie prezydent Bronisław Komorowski spotka się z premierem ws. zaprezentowanego w piątek raportu komisji szefa MSWiA Jerzego Millera i dymisji szefa MON Bogdana Klicha.

Trzaska-Wieczorek zaznaczyła, że prezydent _ opowiadał się konsekwentnie za upublicznieniem raportu strony polskiej _. _ - W opinii prezydenta, bardzo dobrze się stało, że jest on dostępny. Trzeba wierzyć, że wnioski z niego płynące będą służyły zapobieżeniu tak dramatycznym wypadkom w przyszłości _ - powiedziała szefowa prezydenckiego biura prasowego.

Podkreśliła, że zdaniem prezydenta kwestie ustalania odpowiedzialności indywidualnej leżą w rękach prokuratury.

Wcześniej Nowak pytany, czy prezydent przyjmie dymisję szefa MON Bogdana Klicha, a na jego następcę powoła proponowanego przez premiera Tomasza Siemoniaka powiedział, że nie rozmawiał z Bronisławem Komorowskim na temat personaliów. Sam jednak pozytywnie ocenił kandydaturę Siemoniaka. - _ To wybitny fachowiec, świetny organizator, zna się na tym. Współpracowaliśmy już nawet kiedyś w Ministerstwie Obrony Narodowej _ - stwierdził.

Pytany o raport komisji Miller ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej, powiedział, że ważne, by jego oceny były bezstronne. _ - Wsłuchuje się z uwagą w komentarze ekspertów, z ocenami należy się wstrzymać. Dobrze, że do publikacji raportu doszło. Dobrze, że raport jest rzetelny. Dobrze, by starać się przeanalizować go bezstronnie, a nie od razu z komentarzem politycznym. To, że minister Klich podał się do dymisji, należy przyjąć jako dżentelmeńskie i honorowe zachowanie. Nie obciążałbym go w żaden sposób odpowiedzialnością _ - powiedział Nowak.

Donald Tusk prezentacji raportu komisji Jerzego Millera ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej poinformował, że przyjął złożoną w czwartek na jego ręce dymisję szefa MON Bogdana Klicha. Dodał, że na nowego szefa resortu zaproponuje dotychczasowego wiceministra SWiA Tomasza Siemoniaka.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t90202.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowak;o;raporcie;millera;decyzje;podejmuje;premier,214,0,880342.html) Klich do wymiany? "Prezydent nie ma kandydata"
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t153546.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mak;raport;podobny;do;naszego;tylko;wnioski;niezrozumiale,157,0,883357.html) Raport podobny, tylko wnioski niezrozumiałe Polska wersja katastrofy pod Smoleńskiem w dużej mierze jest zbieżna z raportem Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego - uważa przewodniczący Komisji Technicznej MAK Aleksiej Morozow.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t49364.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dymisja;klicha;stan;zawieszenia;w;mon;trwal;za;dlugo,120,0,883320.html) Dymisja Klicha. "Stan zawieszenia w MON trwał za długo" Według premiera i koalicji Klich zachował się honorowo. Opozycja zarzuca rządowi, że decyzja o jego rezygnacji miała miejsce zbyt późno.
Tagi: raport millera, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz