Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent: dziś dla Polski wygrywać trzeba w Europie

0
Podziel się:

Dziś dla Polski wygrywać można i trzeba
również w Europie - podkreślił prezydent Lech Kaczyński w
piątkowym orędziu telewizyjnym wygłoszonym dwa dni przed wyborami
do Parlamentu Europejskiego.

Dziś dla Polski wygrywać można i trzeba również w Europie - podkreślił prezydent Lech Kaczyński w piątkowym orędziu telewizyjnym wygłoszonym dwa dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Prezydent zaznaczył, że wybory sprzed dwudziestu lat odmieniły Polskę. "Pokonaliśmy komunizm, odzyskaliśmy wolność, przywróciliśmy demokrację" - oświadczył.

Dodał, że Polska rozpoczęła drogę do struktur jednoczącej się Europy. "Dziś jesteśmy członkami NATO i Unii Europejskiej. Umocniliśmy nasze bezpieczeństwo, zyskaliśmy nowe szanse. Teraz należy je w pełni wykorzystać. Dziś wygrywać dla Polski można i trzeba również w Europie" - podkreślił prezydent.

Lech Kaczyński zaznaczył też, że to ruch Solidarności sprawił, że runęły mury dzielące Europę, a Polacy przywrócili znaczenie podstawowym wartościom, które dają ludziom wiarę i siłę. "Pokazali, że i w ludzkim życiu, i w międzynarodowej polityce trwałe może być tylko to, co jest zbudowane na prawdzie, wolności, solidarności. Na przykazaniach Dekalogu" - oświadczył prezydent. (PAP)

eaw/ ann/ mok/ la/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)