Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Filipin: 2-2,5 tys. ofiar tajfunu Haiyan, a nie 10 tys.

0
Podziel się:

Liczba ofiar śmiertelnych potężnego tajfunu Haiyan, który uderzył
w Filipiny, jest zapewne bliższa 2 tys. albo 2,5 tys., a nie - jak wcześniej podawano - 10 tys. -
oświadczył we wtorek prezydent tego kraju Benigno Aquino w wywiadzie dla telewizji CNN.

bEsuTibp

Liczba ofiar śmiertelnych potężnego tajfunu Haiyan, który uderzył w Filipiny, jest zapewne bliższa 2 tys. albo 2,5 tys., a nie - jak wcześniej podawano - 10 tys. - oświadczył we wtorek prezydent tego kraju Benigno Aquino w wywiadzie dla telewizji CNN.

"Liczba (ofiar), którą w tej chwili dysponuję, to ok. 2 tys., ale może jeszcze wzrosnąć" - powiedział Aquino w wywiadzie przeprowadzonym przez Christiane Amanpour. "Myślę, że 10 tys. to za dużo. Na tę konkretną ocenę rzutował dramat emocjonalny" - dodał i zaznaczył, że rząd Filipin nadal zbiera informacje z dotkniętych przez tajfun regionów. Powiedział, że w tej chwili władze szacują, iż ofiar śmiertelnych może być od 2 tys. do ok. 2,5 tys.

Krajowa agencja zarządzania kryzysowego oficjalnie potwierdziła we wtorek śmierć 1774 osób.

bEsuTibr

O co najmniej 10 tysiącach ofiar tajfunu Haiyan informowała w niedzielę filipińska policja na podstawie wypowiedzi gubernatora prowincji Leyte, gdzie wiele miast i wsi zostało praktycznie zrównanych z ziemią.

Tajfun Haiyan, najpotężniejszy, jaki powstał w tym roku na świecie, uderzył w piątek w środkową część archipelagu Filipin. (PAP)

az/ mc/

15033800 15033998 15034334

bEsuTibS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)