Notowania

polska
10.02.2010 10:16

Prezydent na obchodach 90. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem

Z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego rozpoczęły się w środę w Pucku (Pomorskie) obchody 90. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego rozpoczęły się w środę w Pucku (Pomorskie) obchody 90. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. *

10 lutego 1920 r. generał Józef Haller, dowódca Frontu Pomorskiego, wrzucił do morza platynowy pierścień - symbol odzyskania przez Polskę dostępu do Bałtyku.

W pierwszej części uroczystości Lech Kaczyński zostanie udekorowany Złotym Krzyżem Związku Piłsudczyków RP. Następnie, w puckiej farze będzie uczestniczył we mszy św. w intencji ojczyzny i ludzi morza, koncelebrowanej przez metropolitę gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia. Po nabożeństwie prezydent złoży kwiaty pod położonym w porcie historycznym słupkiem zaślubinowym. Lech Kaczyński wygłosi w środę dwa przemówienia: na miejskim rynku oraz w porcie rybackim.

W uroczystościach w Pucku uczestniczy także marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który jest honorowym Prezesem Ligi Morskiej i Rzecznej. Objął on honorowy patronat nad obchodami.

Po południu prezydent Lech Kaczyński pojedzie do Kartuz, gdzie przewidziano konferencję prasową, spotkanie z mieszkańcami na rynku oraz wizytę w Muzeum Kaszubskim. (PAP)

rop/ par/ mag/

Tagi: polska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz