Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku od spadków i darowizn

0
Podziel się

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w piątek nowelizację m.in. ustawy o
podatku od spadków i darowizn - poinformowała prezydencka kancelaria. Nowelizacja wykonuje wyrok TK
i rozszerza grupę uprawnionych do ulgi mieszkaniowej w związku z otrzymaniem spadku

bErJzvNN

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w piątek nowelizację m.in. ustawy o podatku od spadków i darowizn - poinformowała prezydencka kancelaria. Nowelizacja wykonuje wyrok TK i rozszerza grupę uprawnionych do ulgi mieszkaniowej w związku z otrzymaniem spadku

Nowelizacja obejmuje prawem do ulgi mieszkaniowej w brzmieniu sprzed 1 stycznia 2007 r. osoby z tzw. III grupy podatkowej (osoby inne, niespokrewnione ze spadkodawcą), które w określonym momencie i pod określonymi warunkami nabyły w spadku dom, lokal, prawo do lokalu w domu czy spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego.

Chodzi o osoby z III grupy podatkowej, które przed 31 grudnia 2006 r. zawarły przed organem gminy umowy o opiekę nad wymagającą jej osobą. Jeżeli po tym dniu osoby te nabyły w drodze spadku po tym spadkodawcy budynek, lokal czy prawo do niego, to przysługuje im prawo do ulgi mieszkaniowej na zasadach obowiązujących przed dniem 1 stycznia 2007 r.

bErJzvNP

Nowe przepisy precyzują, że istnieje możliwość wznowienia postępowania podatkowego wobec podatników, w stosunku do których wysokość zobowiązania podatkowego została już ustalona. Termin do wniesienia żądania wznowienia postępowania upływa z dniem 31 grudnia 2014 r.(PAP)

wkr/ drag/

bErJzvOq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)