Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich

0
Podziel się

Kancelaria prezydenta poinformowała w czwartek, że w środę Bronisław
Komorowski podpisał nowelizację ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków
Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

bEhxPVHF

Kancelaria prezydenta poinformowała w czwartek, że w środę Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Znowelizowana ustawa ma na celu dostosowanie polskich przepisów do prawa unijnego.

Jedna z najbardziej istotnych zmian dotyczy sprawowania nadzoru nad tzw. lokalnymi grupami działania. Lokalne grupy działania (LGD) opierają się na partnerstwie trzech sektorów: społecznego, gospodarczego i publicznego. LGD działają w ramach programu Leader, który jest częścią Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i jest finansowany z unijnych pieniędzy. Obecnie w Polsce funkcjonuje ok. 360 takich grup.

bEhxPVHH

Zmiany w ustawie dają możliwość ministrowi rolnictwa, by określił w drodze rozporządzenia podział środków na różne cele. Dotychczas można było realizować jedynie projekty z zakresu gospodarki wodno-ściekowej i gospodarki odpadami. Teraz będą też projekty dotyczące odnawialnych źródeł energii oraz infrastruktury szerokopasmowego internetu na obszarach wiejskich, a także dodatkowo inwestycje dotyczące budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowisk. (PAP)

ska/ mki/ gma/

bEhxPVIi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)