Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
04.12.2013 19:24

Prezydent przyjmie w środę wieczorem Palikota

Prezydent Bronisław Komorowski przyjmie w środę wieczorem szefa Twojego Ruchu Janusza Palikota; tematem rozmowy ma być sytuacja na Ukrainie - poinformowała PAP szefowa prezydenckiego Biura Prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezydent Bronisław Komorowski przyjmie w środę wieczorem szefa Twojego Ruchu Janusza Palikota; tematem rozmowy ma być sytuacja na Ukrainie - poinformowała PAP szefowa prezydenckiego Biura Prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. *

Jak powiedziała PAP Trzaska-Wieczorek, prezydent spotka się z szefem Twojego Ruchu w związku z jego wizytą w Kijowie.

Według niej tematem rozmowy będzie sytuacja na Ukrainie oraz europejskie aspiracje tego kraju.

"Prezydent konsekwentnie jest otwarty na rozmowę z przedstawicielami sił politycznych deklarujących troskę o przyszłość Ukrainy" - zaznaczyła Trzaska-Wieczorek.

Palikot we wtorek spotkał się w ukraińskiej stolicy m.in. z szefem ukraińskiego MSZ Leonidem Kożarą. "Władza na Ukrainie jest skłonna do daleko idących ustępstw, choć nie aż tak dalekich, jak oczekuje opozycja" - ocenił we wtorek szef Twojego Ruchu.

Na Ukrainie już prawie dwa tygodnie trwają protesty niezadowolonych z niepodpisania przez władze umowy o stowarzyszeniu z UE. W sobotę i niedzielę milicja użyła wobec demonstrantów siły.

W związku z tymi wydarzeniami złożono wniosek o dymisję rządu. Parlament Ukrainy nie przyjął jednak we wtorek rezolucji o wotum nieufności dla rządu Azarowa. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

eaw/ sdd/ son/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz