Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Świętochłowic zatrzymany pod zarzutem korupcji

0
Podziel się

Pod zarzutem korupcji Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w
czwartek prezydenta Świętochłowic Eugeniusza M., a także sekretarz tego liczącego ponad 50 tys.
mieszkańców śląskiego miasta Jolantę S.-K.

bEiiLlOZ

Pod zarzutem korupcji Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w czwartek prezydenta Świętochłowic Eugeniusza M., a także sekretarz tego liczącego ponad 50 tys. mieszkańców śląskiego miasta Jolantę S.-K.

Informację o zatrzymaniu urzędników potwierdził PAP prokurator rejonowy w Bytomiu Artur Ott. Jak powiedział, obu osobom przedstawiono po dwa zarzuty dotyczące przyjęcia i żądania korzyści majątkowych. Prokuratura nie ujawnia, o jakie kwoty chodzi i kto miał być wręczającym łapówkę.

Oboje urzędników zatrzymano w czwartek w ich mieszkaniach, w świętochłowickim magistracie funkcjonariusze ABW dokonali natomiast przeszukania. Jak powiedział Ott, przesłuchania podejrzanych już się zakończyły, prokuratura zaplanowała jeszcze na czwartek skonfrontowanie ich ze świadkami.

bEiiLlPb

Do czasu zakończenia tych czynności prowadzący sprawę odmawiają bardziej szczegółowych informacji. Prawdopodobnie dopiero w piątek zapadnie decyzja w sprawie stosowania wobec podejrzanych środków zapobiegawczych. Do tego czasu oboje będą zatrzymani.

Jak poinformowała rzeczniczka ABW ppłk. Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska, śledztwo, w ramach którego zatrzymano urzędników świętochłowickiego magistratu prowadzone jest od listopada ubiegłego roku. ABW określa sprawę jako "rozwojową".

Przestępstwo łapownictwa, w związku z którym urzędnicy zostali zatrzymani, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do ośmiu lat. (PAP)

kon/ pz/ bk/

bEiiLlPC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)