Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent uda się na szczyt energetyczny do Gruzji

0
Podziel się

Prezydent Lech Kaczyński zamierza wziąć udział w szczycie energetycznym,
który odbędzie się 14 stycznia w Batumi w Gruzji - poinformował we wtorek PAP prezydencki minister
Mariusz Handzlik.

bEibnbKd

Prezydent Lech Kaczyński zamierza wziąć udział w szczycie energetycznym, który odbędzie się 14 stycznia w Batumi w Gruzji - poinformował we wtorek PAP prezydencki minister Mariusz Handzlik.

Minister podkreślił, że spotkanie w Batumi będzie kontynuacją rozmów na temat energetyki zapoczątkowanych na szczycie energetycznym, który odbył się w 2007 roku w Krakowie. Po krakowskim szczycie, jak powiedział Handzlik, podobne spotkania odbyły się w Wilnie, Kijowie i w Baku.

W styczniowych rozmowach w Batumi, oprócz Lecha Kaczyńskiego, mają wziąć udział przywódcy Azerbejdżanu, Gruzji, Ukrainy i Litwy, a także przedstawiciele innych zaproszonych państw.

bEibnbKf

Tematem szczytu - jak zapowiedział Handzlik - będzie m.in. projekt budowy ropociągu Odessa-Brody-Płock-Gdańsk. Jak dodał, przywódcy mają ocenić stan prac nad tym projektem.

Będą też mówić - zapowiedział minister - na temat "rozwinięcia euroazjatyckiego korytarza transportu ropy i gazu z obszaru Morza Czarnego i Kaspijskiego nad Morze Bałtyckie i do UE". Handzlik poinformował, że podczas szczytu przyjęta ma zostać wspólna deklaracja na ten temat. (PAP)

hgt/ la/ gma/

bEibnbKG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)