Notowania

prezydencja w unii
30.05.2011 15:42

Priorytety prezydencji według PiS: Obrona chrześcijan na świecie

- Chrześcijanie są w XXI wieku najbardziej prześladowani w dziejach - mówi Jarosław Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Przyszły wieloletni budżet Unii Europejskiej, wspólna polityka rolna i energetyczna, polityka prorodzinna, a także działania skierowane do wschodnich i południowych sąsiadów Unii powinny znaleźć się wśród priorytetów polskiej prezydencji - uważa PiS.

Rzecznik PiS Adam Hofman powiedział, że _ na miesiąc przed objęciem przez Polskę prezydencji rząd premiera Donalda Tuska nie przedstawił jasno i klarownie celów polskiej prezydencji _. W jego opinii _ gdyby rząd tworzyło PiS, te priorytety byłyby jasno i precyzyjnie nakreślone _.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił priorytety, którymi, według PiS, powinna kierować się polska prezydencja. Obok kolejnego wieloletniego budżetu UE, wspólnej polityki rolnej i energetycznej, działań prorodzinnych, polityki adresowanej do sąsiadów UE na wschodzie i południu, wśród polskich priorytetów powinny znaleźć się - jak powiedział prezes PiS - sprawy wewnętrzne Unii związane z rozszerzeniem strefy Schengen o Bułgarię i Rumunię oraz _ nowymi wewnątrzunijnymi strategiami _.

_ - Jeżeli chodzi o politykę energetyczną, chodzi o to, żeby była rzeczywiście wspólna w wymiarze, który odnosi się do realiów, zapasów, połączeń, stosunku do Gazpromu i jego własności w Unii Europejskiej _ - podkreślił prezes PiS.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/donald;tusk;uczy;sie;angielskiego;po;co,220,0,833756.html) Donald Tusk uczy się angielskiego. Po co?

W opinii Kaczyńskiego, należy za wszelką cenę zapobiec wyludnianiu Europy. _ - Musimy zdecydowanie dążyć, żeby ten proces zatrzymać nie poprzez emigrację, tylko poprzez wsparcie rodziny, także wsparcie finansowe, poprzez odpowiednio realizowane i przede wszystkim zawierające odpowiednie treści programy edukacyjne _ - zaznaczył.

Kolejnym priorytetem powinno być - jak mówił szef PiS - rozszerzenie UE o Chorwację i Islandię, a w dalszej perspektywie - o państwa Zachodnich Bałkanów.

Wśród priorytetów prezydencji Kaczyński widzi też kwestię obrony chrześcijan w świecie oraz naukę Jana Pawła II. _ - Chrześcijanie są w XXI wieku najbardziej prześladowani w dziejach. Te prześladowania, także związane z ofiarami śmiertelnymi, których są miliony, powinny ustać. Powinniśmy tutaj działać _ - powiedział prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że PiS szczególnie zależy na _ podtrzymaniu wspólnej polityki rolnej i polityki spójności _. Kaczyński dodał, że ważne jest, aby polscy rolnicy od 2013 r. otrzymywali takie same dopłaty jak rolnicy z pozostałych krajów UE.

Jarosław Sellin z PiS poinformował, że ugrupowanie powołało zespół ds. prezydencji. Tworzą go posłowie i senatorzy PiS. Sellin powiedział, że Polska powinna sprawować prezydencję pod hasłem _ solidarna Europa _.

PRIORYTETY PREZYDENCKI WEDŁUG RZĄDU TUSKA

Tagi: prezydencja w unii, prezydencja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz