Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Proces Kaczyński kontra Palikot poprowadzi sąd w Lublinie

0
Podziel się

Chodzi o słowa Palikota o "zmowie prezesa PiS z byłym szefem
CBA".

Proces Kaczyński kontra Palikot poprowadzi sąd w Lublinie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgiHSIB

*Sąd w Lublinie, a nie w Warszawie będzie prowadzić proces, który Jarosław Kaczyński wytoczył posłowi PO Januszowi Palikotowi za jego słowa o _ zmowie _ prezesa PiS z byłym szefem CBA Mariuszem Kamińskim i o _ spreparowaniu _ przez nich tzw. afery hazardowej. *

Przesądził o tym niedawno Sąd Apelacyjny w Warszawie, który prawomocnie podtrzymał taką decyzję Sądu Okręgowego Warszawa-Praga z maja br. - ustaliła PAP w źródłach sądowych. Adwokat prezesa PiS chciał, by proces toczył się w stolicy, z czym nie zgodziły się sądy dwóch instancji.

W październiku 2009 roku Palikot powiedział w TVN24 w kontekście tzw. afery hazardowej: _ Teraz naprawdę dużo większym kłopotem dla polskiego państwa i dla polskiej demokracji jest to, czy jest prawdą, czy nie, że Mariusz Kamiński działa w zmowie z Jarosławem Kaczyńskim i wykonuje operacje polityczne _. Palikot ocenił też, że _ jest bardzo dużo poszlak _ wskazujących na istnienie _ grupy politycznej dobrze zorganizowanej w różnych instytucjach: szef NBP, szef CBA, RN Telewizji, Jarosław Kaczyński i niestety Lech Kaczyński _.

bEgiHSID

Palikot mówił też w odniesieniu do tzw. afery hazardowej: _ a to, że Kamiński nie chodzi do prokuratury i w międzyczasie odpala awanturę, do której jest zaangażowany Lech Kaczyński, prezydent Polski; jest zaangażowany szef opozycji Jarosław Kaczyński; no to naprawdę woła o pomstę do nieba. Jeśli chcemy się dowiedzieć naprawdę, jak wyglądają kulisy tej afery, tej spreparowanej afery przez CBA i Jarosława Kaczyńskiego, musimy absolutnie doprowadzić do wymiany kierownictwa CBA _. Wkrótce potem premier Donald Tusk odwołał Kamińskiego.

W pozwie o ochronę dóbr osobistych Kaczyński żąda od Palikota przeprosin i wpłaty 30 tys. zł dla Polskiej Akcji Humanitarnej. W uzasadnieniu pozwu podkreślono, że inkryminowane słowa naruszyły dobra osobiste prezesa PiS, bo przedstawiły go jako osobę, która wykorzystując swą pozycję polityczną, wpływa na działania instytucji państwowej w walce z przeciwnikami politycznymi. Pozew stwierdza, że Palikot przypisał Jarosławowi Kaczyńskiemu nieetyczne zachowania _ polegające na inicjowaniu i koordynowaniu działań prowokujących różnego rodzaju afery _, co naraziło go na utratę zaufania niezbędnego do funkcjonowania w życiu politycznym.

Czytaj w Money.pl

bEgiHSJe
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)