Notowania

kryzys w egipcie
04.08.2013 18:10

Proces przywódców Bractwa Muzułmańskiego zacznie się 25 sierpnia

Badie, poszukiwany przez policję, i jego zastępcy przebywający w areszcie, będą odpowiadać według egipskiej agencji za podżeganie do zabójstwa, natomiast pozostałych trzech członków ruchu za zabójstwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Egipski wymiar sprawiedliwości ogłosił, że proces członków Bractwa Muzułmańskiego rozpocznie się 25 sierpnia - podała agencja MENA. Sądzeni będą duchowy przywódca Bractwa Mohammed Badie i jego zastępcy Chairat el-Szater i Raszad el-Bajumi.

Badie, poszukiwany przez policję, i jego zastępcy przebywający w areszcie, będą odpowiadać według egipskiej agencji za podżeganie do zabójstwa, natomiast pozostałych trzech członków ruchu za zabójstwo.

Chodzi o demonstracje, podczas których zginęło ośmiu manifestantów, odbywające się przed główną siedzibą Bractwa w Kairze 30 czerwca, na trzy dni przed obaleniem wywodzącego się z tego ugrupowania prezydenta Mohammada Mursiego.

Szatera, uważanego za głównego politycznego stratega Bractwa Muzułmańskiego, i Bajumiego aresztowano na początku lipca. Przebywają oni w więzieniu Tora na przedmieściach Kairu, gdzie więziony jest obalony na początku roku 2011 roku prezydent Hosni Mubarak, poprzednik Mursiego. Miejsce, w którym prewencyjnie przetrzymywany jest Mursi, okryte jest tajemnicą.

Pozostali oskarżeni to: Mustafa Abdelazim el-Beszlawi, Mohamed Abdelazim el-Beszlawi i Abdulyalil es-Samri.

Czytaj więcej w Money.pl
Loty do Egiptu coraz częściej odwoływane W samolotach do Egiptu w ciągu ostatnich trzech dni, liczba pasażerów spadła o ponad połowę.
W Egipcie trwają starcia, giną kolejni ludzie Członkowie Bractwa Muzułmańskiego żądają przywrócenia Mursiego do władzy.
W Egipcie przeciwnicy wojska wyjdą na ulice Duchowy przywódca Bractwa Muzułmańskiego Mohammed Badie wezwał swoich zwolenników do wyjścia na ulice.
Tagi: kryzys w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz