Notowania

proces
26.02.2010 16:27

Proces Rosjanki, nieuczciwej bizneswoman z Gdyni

Do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności grozi 58-letniej Swietłanie D. oskarżonej o oszustwa wobec 11 firm i ponad 150 osób na kwotę ok. 3,8 mln zł. W piątek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się jej proces. Kobieta nie przyznaje się do winy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności grozi 58-letniej Swietłanie D. oskarżonej o oszustwa wobec 11 firm i ponad 150 osób na kwotę ok. 3,8 mln zł. W piątek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się jej proces. Kobieta nie przyznaje się do winy. *

Prokuratura zarzuciła kobiecie, że od maja 1999 r. do lipca 2001 r., jako prezes działającej w Gdyni firmy Claradon Limited, zawarła różnego rodzaju umowy z kontrahentami i nie wywiązała się z nich. Kobieta m.in. nie płaciła za wynajmowane lokale, zlecone usługi spedycyjne, zamówiony towar oraz nie odprowadzała podatku.

Jedna z poszkodowanych, Jadwiga Jabłońska powiedziała dziennikarzom, że jej firma została oszukana na ok. 3,5 mln zł. Oskarżona przejęła towar (leczniczy aloes - PAP) i nie zapłaciła za niego.

Wśród poszkodowanych są też dwie firmy z Rosji działające na rzecz m.in. wojska. Firmy swe straty oszacowały na ok. 100 tys. zł.

Swietłana D. nie płaciła też pensji swoim pracownikom (ponad 15 tys. zł). Przywłaszczyła sobie również ponad 86 tys. zł od osób, którym zlecała pakowanie m.in. "nawozu do kwiatów". Kobieta nie zapłaciła za wykonane prace oraz nie zwróciła pobranych kaucji w wysokości ok. 500 zł od każdej osoby.

Piątkową rozprawę obserwowała grupa kilkunastu osób poszkodowanych przez kobietę.

Swietłana D. od lutego 2002 r. ukrywała się, zatrzymano ją w czerwcu ub. roku. Kobieta przebywa obecnie w areszcie. Z wykształcenia jest śpiewaczką operową i ekonomistką. (PAP)

bls/ pz/ mag/

Tagi: proces, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz