Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Produkował fałszywe pieniądze - grozi mu do 25 lat więzienia

0
Podziel się

Policjanci z Otwocka koło Warszawy zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który
zajmował się produkcją fałszywych banknotów. Mężczyźnie grozi kara więzienia nawet do 25 lat. W
całej sprawie policjanci zatrzymali już trzy osoby.

bEhGiIid

Policjanci z Otwocka koło Warszawy zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który zajmował się produkcją fałszywych banknotów. Mężczyźnie grozi kara więzienia nawet do 25 lat. W całej sprawie policjanci zatrzymali już trzy osoby.

"Od początku września policjanci z Otwocka otrzymywali sygnały o pojawiających się na terenie powiatu fałszywych banknotach 50 i 100 złotowych. Wczoraj zatrzymano całą przestępczą grupę. W ręce policji wpadł zarówno główny +producent+ fałszywych banknotów 25-letni Łukasz G., jak i jego dwóch wspólników, którzy podrobione banknoty wprowadzali do obiegu" - powiedział w sobotę PAP Rafał Marczak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodał, w mieszkaniu jednego z nich, funkcjonariusze odnaleźli dziewięć podrobionych banknotów o nominale 100 zł. Wszyscy mężczyźni trafili do otwockiego aresztu. "W tym samym czasie w Mińsku Mazowieckim, w mieszkaniu należącym do 25-latka, funkcjonariusze odnaleźli wysokiej klasy laserową drukarkę służącą do podrabiania banknotów, znaczną ilość arkuszy papieru, 19 kart z wydrukowanym już 50-złotowym banknotem" - wyjaśnił Marczak.

bEhGiIif

Za wprowadzanie do obiegu podrobionych lub przerobionych banknotów kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 5 lat albo karę do 25 lat pozbawienia wolności.(PAP)

gdyj/ dym/

bEhGiIiG
pieniądze
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)