Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prof. Krawczyk - rektorem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

0
Podziel się:

Na rektora Warszawskiego Uniwersytetu
Medycznego (WUM) na kadencję 2008-2012 został w piątek wybrany
chirurg prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk - poinformowała PAP
rzeczniczka uczelni Marta Wojtach.

Na rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) na kadencję 2008-2012 został w piątek wybrany chirurg prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk - poinformowała PAP rzeczniczka uczelni Marta Wojtach.

Nowo wybrany rektor rozpocznie pełnienie swojej funkcji 1 września 2008 roku. Wówczas zakończy się trzyletnia kadencja obecnego rektora WUM prof. Leszka Pączka.

Prof. Krawczyk jest chirurgiem ogólnym, chirurgiem onkologiem i transplantologiem. Tytuł naukowy profesora otrzymał w 1995 r. W latach 1999-2003 był specjalistą wojewódzkim w transplantologii klinicznej w województwie kujawsko-pomorskim.

Za wdrożenie w Warszawie programu przeszczepiania wątroby od dawcy żywego otrzymał, wraz z grupą innych lekarzy, nagrodę ministra nauki.

Od 2002 roku prof. Krawczyk jest dziekanem I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej (obecnie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) w Warszawie.

W wyborach na rektora głosowało na niego 116 ze 191 elektorów. Na drugiego kandydata, prof. dr hab. Wiesława Glińskiego, głos oddało 73 elektorów. (PAP)

ula/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)