Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Projekt ustawy o ZOZ-ach nie wróci do podkomisji

0
Podziel się:

Sejmowa komisja zdrowia odrzuciła we wtorek
zgłoszony przez posłów opozycji wniosek o ponowne skierowanie do
podkomisji projektu ustawy o ZOZ-ach. Za przyjęciem wniosku było
18 posłów, przeciw 19, siedmiu wstrzymało się od głosu.

Sejmowa komisja zdrowia odrzuciła we wtorek zgłoszony przez posłów opozycji wniosek o ponowne skierowanie do podkomisji projektu ustawy o ZOZ-ach. Za przyjęciem wniosku było 18 posłów, przeciw 19, siedmiu wstrzymało się od głosu.

Wnioskodawcy argumentowali, że prace nad projektem przebiegały zbyt szybko, a podkomisja powinna ustosunkować się do opinii ekspertów. Rozwiązanie to poparli także przedstawiciele strony społecznej, podkreślając, że jest to zbyt ważny projekt, aby pracować nad nim "na łapu-capu".

Obecna na posiedzeniu komisji minister zdrowia Ewa Kopacz podkreślała, że reformy systemu ochrony zdrowia nie mogą dłużej czekać. "Mam wrażenie, że nie ma woli do pracy nad tą ustawą. Apeluję jednak, żeby rozpocząć merytoryczne prace, a nie politykować" - mówiła Kopacz.

Prace nad projektem ustawy o ZOZ-ach, który pozwala na przekształcanie szpitali w spółki, przebiegały w podkomisji bez udziału opozycji oraz strony społecznej, które wycofały się na znak protestu wobec nieregulaminowego, ich zdaniem, trybu procedowania. W podkomisji wniesiono 46 poprawek, które całkowicie zmieniły sens ustawy. Jak podkreślali zarówno posłowie opozycji, jak i przedstawiciele strony społecznej to "nie jest ten sam projekt, który przedstawiono podczas pierwszego czytania na komisji". (PAP)

akw/ ral/ malk/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)