Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prokurator: oskarżony ma oddać 301 tys. zł zarobione na narkotykach

0
Podziel się

Kar więzienia, grzywien i oddania pieniędzy zarobionych na handlu
narkotykami - takich kar zażądał prokurator we wtorek przed Sądem Okręgowym w Olsztynie dla
oskarżonych o handel narkotykami. Rekordzista - zdaniem prokuratury - ma oddać 301 tys. zł.

bEhtSRxh

*Kar więzienia, grzywien i oddania pieniędzy zarobionych na handlu narkotykami - takich kar zażądał prokurator we wtorek przed Sądem Okręgowym w Olsztynie dla oskarżonych o handel narkotykami. Rekordzista - zdaniem prokuratury - ma oddać 301 tys. zł. *

11-osobowa grupa zajmowała się handlem i produkcją narkotyków, przede wszystkim amfetaminy. Główny oskarżony Marcin G. miał - zdaniem prokuratury - wprowadzić na rynek 13 kg tego narkotyku i 11 kg marihuany. W mowie końcowej prokurator zażądał dla niego dwóch lat więzienia, ubolewając, że nie może prosić o więcej, ponieważ oskarżony współpracował z organami ścigania i pomógł w ustaleniu szczegółów sprawy. Domaga się też grzywny i zwrotu ponad 301 tys. zł, jakie - zdaniem prokuratury - G. zarobił na narkotykach.

"To musi być dotkliwa kara, ponieważ łagodne traktowanie przestępców narkotykowych sprawi, że zaleją nas narkotyki" - przekonywał prokurator.

bEhtSRxj

Od pozostałych oskarżonych w tej sprawie prokuratura zażądała oddania od 120 tys. zł do 8 tys. zł., jakie zarobili na handlu narkotykami. Dla tych, którzy w śledztwie nie współpracowali z organami ścigania, prokurator zażądał kar więzienia od 7,5 roku do kar więzienia w zawieszeniu.

Jednym z oskarżonych w tej sprawie jest ojciec samotnie wychowujący niepełnosprawnego syna. Zarzucono mu m.in. przygotowania do przewozu do Włoch 4 kg amfetaminy. Prokurator domagał się dla niego roku i trzech miesięcy więzienia, grzywny i oddania 57 tys. zł zarobionych na nielegalnym procederze. Ze względu na sytuację rodzinną mężczyzny, jego adwokat prosił o wymierzenie mu kary w zawieszeniu. Ten oskarżony w 2002 roku został skazany na karę sześciu lat pozbawienia wolności za pomoc w zabójstwie jednego z szefów gangu na Warmii i Mazurach. Na wolność wyszedł warunkowo w 2005 roku.

Proces grupy handlarzy narkotyków rozpoczął się w październiku 2008 roku. Ze względu na urlopy dwóch adwokatów z tej sprawy, sąd odroczył wysłuchiwanie pozostałych mów końcowych do stycznia.(PAP)

jwo/ abr/ jbr/

bEhtSRxK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)