Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prokuratura wystąpi o uchylenie immunitetu posła Marka Łatasa

0
Podziel się

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód wystąpi z
wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi Markowi Łatasowi (PiS),
by postawić mu zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym -
poinformował w poniedziałek PAP prokurator Artur Feigel.

bEhgsHCd

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód wystąpi z wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi Markowi Łatasowi (PiS), by postawić mu zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym - poinformował w poniedziałek PAP prokurator Artur Feigel.

Szef prokuratury Kielce-Zachód powiedział, że w tej sprawie trwają przesłuchania świadków zdarzenia i gromadzone są materiały. Wynika z nich, że małopolski poseł 25 marca został zatrzymany do kontroli drogowej koło Chęcin (Świętokrzyskie), w czasie której policja stwierdziła w jego organizmie od 0,6 do 0,7 promila alkoholu.

Jak wyjaśnił rzecznik świętokrzyskiej policji nadkom. Krzysztof Skorek, Łatas podczas zatrzymania nie ujawnił patrolowi, że jest parlamentarzystą; fakt iż jest on osobą, którą przed odpowiedzialnością karną chroni immunitet, został ujawniony dopiero później.

bEhgsHCf

Szef klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski oświadczył w rozmowie z PAP, że kierownictwo klubu "nagannie podchodzi do przypadków łamania prawa". Zapowiedział że Łatas dobrowolnie zrzeknie się immunitetu posła. (PAP)

mch/ par/ gma/

bEhgsHCG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)