Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prom "Drogowiec" wyłowiony; po remoncie wróci na Wisłę

0
Podziel się

Prom "Drogowiec" kursujący po Wiśle między Spytkowicami i Alwernią
(Małopolskie), który zatonął podczas powodzi w maju, został wyłowiony z rzeki i po remoncie wróci
na trasę - poinformowało wadowickie starostwo, do którego należy prom.

bEgFISxx

Prom "Drogowiec" kursujący po Wiśle między Spytkowicami i Alwernią (Małopolskie), który zatonął podczas powodzi w maju, został wyłowiony z rzeki i po remoncie wróci na trasę - poinformowało wadowickie starostwo, do którego należy prom.

Do wyciągnięcia promu sprowadzono specjalistyczny dźwig, który może unieść ciężar w wysokości 250 ton. Prom waży 27 ton, lecz w jego wnętrzu nagromadziła się woda z mułem, przez co ciężar wzrósł do 65 ton. Jednostka została umieszczona na brzegu, na specjalnie przygotowanych podporach - poinformowało w komunikacie starostwo.

Z wstępnych oględzin wynika, że uszkodzenia promu nie są duże, nie jest przełamany ani zdewastowany przez złomiarzy. Stan zbada teraz komisja Państwowego Rejestru Statków. Na tej podstawie określony zostanie zakres remontu, który należy przeprowadzić, by prom mógł wrócić na Wisłę.

bEgFISxz

Wyciągnięcie promu z Wisły zorganizowała firma Stanisława Kuglina z Łączan, który od wielu lat dzierżawił przeprawę.

Spytkowicki prom był zacumowany do nabrzeża, gdy w maju zaczęła się powódź. Gdy poziom Wisły osiągnął kulminację - ślad po nim zaginął. Zostało jedynie wiosło i koło ratunkowe. Promowa przeprawa umożliwia skrócenie drogi między Spytkowicami a Alwernią o kilkadziesiąt kilometrów. (PAP)

szf/ wkr/ mag/

bEgFISya
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)