Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prom ewakuujący Amerykanów opuścił Trypolis

0
Podziel się

Wynajęty przez władze USA prom z ponad 160 Amerykanami i
obywatelami innych państw opuścił Trypolis i wyruszył w kierunku Malty - podała w piątek telewizja
CNN. Prom wypłynął z Libii z dwudniowym opóźnieniem ze względu na silny wiatr na Morzu Śródziemnym.

bEiVcMlh

Wynajęty przez władze USA prom z ponad 160 Amerykanami i obywatelami innych państw opuścił Trypolis i wyruszył w kierunku Malty - podała w piątek telewizja CNN. Prom wypłynął z Libii z dwudniowym opóźnieniem ze względu na silny wiatr na Morzu Śródziemnym.

W informacji zamieszczonej na blogu amerykańska telewizja powołuje się na rzecznika operatora promu, według którego jednostka wyruszyła na Maltę. Na promie znajduje się 285 osób: 167 Amerykanów i 118 obywateli innych państw.

Administracja USA informowała przed kilkoma dniami, że przygotowuje się do ewakuacji drogą morską około 600 obywateli amerykańskich przebywających w Libii. Oprócz nich w tym kraju znajduje się jeszcze około 5 tys. osób mających podwójne obywatelstwo - libijskie i amerykańskie.

bEiVcMlj

Nie wiadomo, dlaczego w piątek promem ewakuowało się jedynie 167 Amerykanów.

Malta jest najbliższym europejskim sąsiadem Libii; odległość między północnym wybrzeżem Libii a wyspą wynosi około 350 km.

W Libii od ponad tygodnia trwa rewolta przeciwko reżimowi Muammara Kadafiego. Władze straciły kontrolę nad wschodnią częścią kraju, gdzie leży m.in. Bengazi. Według wysokiej komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay niewykluczone, że podczas dławienia powstania w Libii "tysiące (osób) mogły zostać zamordowane lub ranne". (PAP)

cyk/ ap/

bEiVcMlp

8421470 arch.

bEiVcMlK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)