Notowania

finlandia
29.01.2010 13:24

Prom z 850 pasażerami utknął w lodach na Bałtyku

Służby informują, że fiński prom Nordlandia nie jest zagrożony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kalle Id/GFDL/Wikipedia)

*Płynący z Finlandii do Estonii fiński prom _ Nordlandia _ z 850 pasażerami utknął w lodach na Bałtyku wkrótce po opuszczeniu portu w Helsinkach - poinformował dyżurny nadzoru żeglugi w Zatoce Fińskiej, Esa Hurskainen. *

Według niego, dla promu nie ma żadnego zagrożenia. - _ Lodołamacz został powiadomiony o sytuacji, ale jest zajęty innymi statkami i dlatego nie możemy ocenić, jak długo trzeba będzie czekać _ - powiedział Reuterowi Hurskainen.

Według przedstawiciela straży przybrzeżnej, należąca do spółki Eckero Line jednostka w drodze do Tallina utknęła w odległości około 15 kilometrów na południe od Helsinek. Jak oświadczyła rzeczniczka armatora, załoga poinformowała, że na pokładzie panuje spokój, a pasażerom zaczęto podawać lunch.

Eksploatująca lodołamacze fińska firma Arctia Shipping podała, że na tym samym akwenie pomocy potrzebuje jeszcze od 15 do 20 innych statków, ale żaden z nich nie jest promem. Od tygodni panują tam niebywale silne mrozy, z temperaturą spadającą poniżej minus 20 stopni Celsjusza.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: finlandia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz