Notowania

litwa
11.11.2013 18:40

Protest dziennikarzy przeciwko działaniom służb specjalnych

- Sądziliśmy, że więcej ataków nie będzie. Myliliśmy się - czołowy publicysta, redaktor naczelny portalu 15min.lt Rimvydas Valatka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bokstaz/Dreamstime)

Litewscy dziennikarze protestowali w poniedziałek w Wilnie przed siedzibą państwowej Służby do Badań Specjalnych (STT) przeciwko żądaniom funkcjonariuszy ujawnienia przez agencję informacyjną BNS źródła informacji.

W ubiegłym tygodniu agencja BNS podała wiadomość o planowanych przez Rosję atakach informacyjnych na prezydent Litwy Dalię Grybauskaite. Służby specjalne zażądały ujawnienia źródła informacji i wszczęły wstępne dochodzenie. Funkcjonariusze STT dokonali przeszukania w redakcji BNS oraz w mieszkaniach redaktorów, zabrali kilka komputerów.

Środowisko dziennikarskie na Litwie jest oburzone takimi działaniami. Czołowy publicysta, redaktor naczelny portalu 15min.lt Rimvydas Valatka odnotowuje, że ostatni raz media na Litwie zostały zaatakowane przed 22 laty, gdy Litwa walczyła o niepodległość.- _ Sądziliśmy, że więcej ataków nie będzie. Myliliśmy się _ - powiedział Valatka.

Publicysta dziennika _ Verslo Żinios _ Rytas Staselis wskazuje, że _ jedną z podstawowych zasad działalności mediów jest zaufanie między informatorem a redakcją _. _ Jeśli ta zasada zostanie złamana, informatorzy stracą zaufanie do dziennikarzy, wówczas media stracą rację bytu _ - ostrzegł.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: litwa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz