Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ustawa refundacyjna
03.02.2012 17:57

Protest lekarzy w Olsztynie. Dziękują pacjentom

Lekarze dziękują pacjentom za poparcie przy pieczątkowym proteście.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Otnaydur/Dreamstime)

Okręgowa Izba Lekarska w Olsztynie zwróciła się do lekarzy, aby namawiali swoich pacjentów do wizyt w biurach parlamentarzystów i składania tam skarg na kłopoty z zakupem leków po wejściu w życie ustawy refundacyjnej.

List do pacjentów - zgodnie z ogłoszonym zaleceniem olsztyńskiej Izby Lekarskiej - ma zostać wywieszony na tablicach informacyjnych w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, poradniach specjalistycznych i szpitalnych izbach przyjęć. Dołączono do niego adresy biur wszystkich posłów i senatorów w regionie.

W liście znalazło się podziękowanie dla pacjentów za udzielenie środowisku lekarskiemu poparcia w _ trudnym okresie _, po wejściu w życie ustawy refundacyjnej oraz prośba o _ wspólną walkę _ poprzez udanie się do biur parlamentarzystów.

W komunikacie dla lekarzy, zachęcającym do kolportowania listu, napisano: _ Tylko przekonanie pacjentów o odpowiedzialności strony rządowej za ich trudności w aptekach oraz ograniczenie dostępności do refundacji pozwoli na większą skuteczność naszych postulatów _.

Według prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Olsztynie Marka Zabłockiego apel o wizyty pacjentów w biurach poselskich jest kolejną próbą zwrócenia uwagi na trwające - mimo nowelizacji ustawy refundacyjnej - problemy z realizacją recept.

_ - Pacjent, któremu nie zrealizowano recepty, wychodzi niezadowolony z apteki i wraca zły do lekarza. Chcemy wytłumaczyć, że nie mamy na to wpływu, więc może niech zmieni adresata swoich, słusznych zresztą, wyrazów niezadowolenia _ - powiedział Zabłocki.

Według Zabłockiego zgodnie z zaleceniem Naczelnej Rady Lekarskiej z podobnymi listami do pacjentów będą występować inne izby okręgowe w kraju.

Nowela ustawy refundacyjnej znosi kary dla lekarzy, którzy niewłaściwie wypisują recepty oraz wprowadza abolicję dla aptekarzy realizujących recepty z błędami przed dniem wejścia w życie nowelizacji. Spełnia ona jednak tylko część postulatów aptekarzy i lekarzy.

Czytaj więcej o refundacji
Na listę refundacyjną trafią nowe leki. Kiedy? Na listę refundacyjną zostaną wprowadzone nowe leki; trwają negocjacje z firmami farmaceutycznymi w tej sprawie - powiedział wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk.
Lekarze zacieśniają współpracę. Postulują o... Domagają się między innymi szybkiej zmiany ustaw o refundacji leków oraz o zawodach lekarza i lekarza dentysty.
Wezmą recepty pod lupę. Ucierpi pacjent? Prezydent Bronisław Komorowski uznał nowelizację ustawy za absolutnie pilną.
Tagi: ustawa refundacyjna, lekarze, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz