Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty w egipcie
26.11.2012 07:14

Protesty w Egipcie. Atak demonstrantów na biuro Bractwa Muzułmańskiego

Jedna osoba zginęła, a 60 zostało rannych wieczorem podczas antyprezydenckich protestów w mieście Damanhur, położonym w delcie Nilu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Jedna osoba zginęła, a 60 zostało rannych wieczorem podczas antyprezydenckich protestów w mieście Damanhur, położonym w delcie Nilu - poinformowała arabska stacja telewizyjna Al-Dżazira. *

Demonstranci zaatakowali tam lokalne biuro Bractwa Muzułmańskiego, ugrupowania z którego wywodzi się prezydent Egiptu Mohammed Mursi.

Falę protestów, głównie w Kairze, wywołało ogłoszenie w czwartek przez Mursiego dekretu, który znosi możliwość zaskarżania działań prezydenta w sądach do czasu ukończenia prac nad nową konstytucją, co ma nastąpić w lutym przyszłego roku. W starciach z policją rannych zostało ponad 500 osób.

Mursi próbuje załagodzić sytuację i dziś ma się spotkać z Najwyższą Radą Prawną, by przedyskutować kontrowersyjny dekret.

Czytaj więcej w Money.pl
W Egipcie znów gwałtowne protesty. Powód? Prezydent Egiptu Mohammed Mursi ma się jutro spotkać z Najwyższą Radą Prawną, by przedyskutować kontrowersyjny dekret, którym rozszerzył swe kompetencje, co wywołało falę oburzenia i protestów.
Zamieszki przed parlamentem. Płoną ogniska Prezydent Egiptu jeszcze dwa dni temu chwalony za mediację między Izraelem i Palestyńczykami, dzisiaj musiał bronić wydanych dzień wcześniej dekretów zwiększających jego kompetencje.
Islamiści w Egipcie mają nowego lidera Saad el-Katatni zastąpił Mohammeda Mursiego, który ustąpił z tej funkcji po wygraniu wyborów prezydenckich.
Tagi: protesty w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz