Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
odpowiedzialność
11.11.2008 13:13

Prymas Glemp: odpowiedzialność za ojczyznę realizacją największego przykazania

Odpowiedzialność za ojczyznę jest realizacją największego przykazania bożego - powiedział w Łowiczu prymas Polski kardynał Józef Glemp.

Podziel się
Dodaj komentarz

Odpowiedzialność za ojczyznę jest realizacją największego przykazania bożego - powiedział w Łowiczu prymas Polski kardynał Józef Glemp.

Przed południem prymas uczestniczył w uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika upamiętniającego Józefa Piłsudskiego oraz łowickich żołnierzy poległych pod jego wodzą w latach 1918 -1920 w walkach o wolność i niepodległość Ojczyzny.

"Odpowiedzialność za ojczyznę jest realizacją największego przykazania bożego. Dziękujemy Bogu za wszystkich, którzy dla wolności i rozwoju Rzeczpospolitej poświęcili swoje siły, talenty, a nawet życie" - powiedział prymas Glemp.

Pomnik zwieńczony jest popiersiem Piłsudskiego. Po obu stronach znajdują się nazwiska łowiczan, którzy pod wodzą marszałka zginęli w latach 1918-1920 w wojnie z Rosją.

Pomnik stoi przed budynkiem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. w Łowiczu, w którym przed wojną 1920 r. stacjonował 10. Pułk Piechoty.

Po uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika prymas Glemp wziął udział w procesji i mszy św. odprawionej w łowickiej bazylice katedralnej. (PAP)

Tagi: odpowiedzialność, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz