Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd spółek, poniedziałek 14 lutego, godz. 15.30

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 14 lutego godz. 15.30

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 14 lutego godz. 15.30

AERFINANCE

AerFinance, brytyjska spółka holdingowa z branży lotniczej, planuje wejść na rynek NewConnect w drugim kwartale 2011 r. Debiut poprzedzony zostanie ofertą publiczną, w ramach, której spółka zamierza pozyskać ok. 6-7 mln zł - poinformowała w poniedziałek spółka w komunikacie prasowym.

"Do końca 2010 roku spółka notowana była na giełdzie we Frankfurcie. W związku z faktem, że zamierzamy rozszerzyć profil naszej działalności i kluczowym regionem jest dla nas Europa Środkowo-Wschodnia podjęliśmy decyzję o przeniesieniu akcji spółki na polski rynek alternatywny" - powiedział cytowany w komunikacie Kolja Leo, prezes AerFinance PLC.

Pieniądze z emisji mają zostać przeznaczone na rozszerzenie działalności AerFinance o sprzedaż i leasing samolotów, oraz komponentów do statków powietrznych. Prospekt emisyjny został zatwierdzony przez brytyjski nadzór finansowy FSA i zostanie paszportowany do Polski.

AerFinance PLC powstała w 2006 r. Do tej pory spółka działała na zasadach funduszu inwestującego w perspektywiczne podmioty z branży lotniczej oraz IT.

W skład portfolio AerFinance wchodzą: AirMarket, Avtech Aviation&Engineering PLC, Direct Fly, AerSoftware, IMW, Lubelska Grupa Lotnicza, Alertfinansowy.pl oraz Shopifier.

GRUPA ENEA

Do 2020 r. Grupa Enea zamierza uruchomić elektrownie wiatrowe o mocy 250-300 MW i biogazownie o mocy 40-60 MW - poinformował w poniedziałek Grzegorz Adamski, rzecznik prasowy Enei.

"Do 2020 roku udział energii zielonej w produkowanej energii w Polsce powinien wynosić 15 proc. Plany rozwoju tej dziedziny w Grupie Enea zakładają dywersyfikację ekologicznych źródeł oraz inwestycje w elektrownie wiatrowe i biogazownie. Trwają intensywne prace nad projektami wiatrowymi, jeszcze w tym roku spółka zamierza uruchomić farmę wiatrową. Kontynuowana jest również budowa bloku kogeneracyjnego na biomasę w Pile" - poinformował.

Zainstalowane moce wytwórcze Grupy Enea wynoszą obecnie 2939 MW. 57 MW pochodzi z elektrowni wodnych, 2,2 MW uzyskiwana jest w biogazowi w Liszkowie. Udział energetyki odnawialnej, liczony wielkością mocy, wynosi około 2 proc. Taki też jest udział energii pochodzącej z ekologicznych źródeł w produkcji ogółem.

"Wynik w dużej mierze jest rezultatem produkcji energii we współspalaniu. W ciągu trzech kwartałów 2010 roku Elektrownia Kozienice wyprodukowała ok. 9,2 mln MWh energii elektrycznej, z tego we współspalaniu ok. 0,2 MWh. W tym samym okresie produkcja energii w elektrowniach wodnych wyniosła ok. 0,1 MWh, w biogazowi w Liszkowie ok. 5,7 tys. MWh" - poinformował Grzegorz Adamski.

PKP ENERGETYKA

PKP Energetyka wygrała przetarg publiczny i będzie odpowiadać za prawidłowe działanie oświetlenia ulic w Legnicy w 2011 i 2012 roku - poinformowała w poniedziałek spółka.

Kolejowi energetycy będą przez najbliższe dwa lata odpowiadać za utrzymanie w należytym stanie technicznym urządzeń oświetlenia elektrycznego ulic stanowiących własność Gminy Legnica i zasilających 3358 szt. punktów świetlnych zainstalowanych na terenie ulic i placów na terenie miasta.

Na podstawie podpisanej umowy PKP Energetyka - Zakład Dolnośląski będzie prowadzić całodobowe pogotowie w celu natychmiastowego usuwania awarii sieci i urządzeń oświetlenia ulicznego. Wszystkie zgłoszone takie przypadki będą usuwane przez pracowników PKP Energetyka na bieżąco w ramach czynności eksploatacyjnych - poinformowała spółka.

PKP Energetyka S.A. odpowiadała również za montaż, eksploatację i demontaż 272 elementów iluminacji świątecznej na terenie miasta Legnicy.

Wartość umowy wynosi ponad 665 tys. zł brutto.(PAP)

jru/ asa/ pel/ ana/ pr/ jow/ rpo/ seb/ her/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)