Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek 30 października godz. 20.35

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek piatek godz. 20.35

bEiIyaHV

Przegląd wiadomości ze spółek piatek godz. 20.35

PBG

Najbardziej perspektywicznym rynkiem, pod względem dalszego rozwoju, jest branża energetyczna, a akwizycja Energomontażu Południe pozwoli grupie PBG przygotować się do dużej liczby przetargów, które już wkrótce będą ogłaszane - uważa wiceprezesa PBG Przemysław Szkudlarczyk.

bEiIyaHX

PBG niedawno weszło w branżę budowy dróg, ale już w tym roku część drogowa grupy może wypracować prawie 300 mln zł przychodów. "Uważam, że w ciągu kilku miesięcy jesteśmy w stanie zbudować taki portfel zamówień, który pozwoli nam osiągnąć w przyszłym roku 500 mln zł sprzedaży w branży drogowej. Chcielibyśmy, aby taka wielkość sprzedaży utrzymywała się w kolejnych latach" - powiedział Szkudlarczyk. Dodał, że PBG w segmencie drogowym złożyło już oferty na 9 mld zł.

W sztandarowej branży grupy, czyli gazowej, PBG liczy na pozyskanie zleceń od Gaz Systemu, który w najbliższych latach planuje wydać na modernizację i rozwój sieci gazowych około 5 mld zł. "Jeśli chodzi o segment ropy i gazu, to w najbliższych pięciu latach liczba zamówień przewidywana w tym sektorze będzie największa w historii. Z jednej strony terminal gazowy, z drugiej modernizacja i rozbudowa sieci gazociągów przesyłowych" - powiedział wiceprezes.

"Ponadto PGNiG planuje cały czas wzrost wydobycia gazu i ropy w kraju, co też będzie wymagać dużych inwestycji w budowę nowych kopalni gazu, czy budowę nowych magazynów gazu" - dodał.

Wiceprezes przypomina, że PBG ma też silną pozycję w branży ochrony środowiska, gdzie cały czas prowadzonych jest dużo inwestycji. Zauważył jednak, że ostatnio pojawiło się w tej branży dużo mniejszych zleceń na budowę kanalizacji, czy oczyszczalni ścieków co spowodowało wzrost konkurencji, gdyż mniejsze firmy mogą brać udział w tych przetargach.

bEiIyaId

"Ale my jesteśmy do tego przygotowani. W naszej grupie powołaliśmy bowiem spółki wykonawcze o niskich kosztach - bez żadnych struktur inżynierskich czy administracji. I one będą w stanie konkurować na rynku mniejszych zamówień" - mówi Szkudlarczyk.

Dodał on, że z drugiej strony w tej branży są ciągle ogłaszane przetargi, gdzie konkurencja jest ograniczona, gdzie trzeba posiadać odpowiednią technologię wykonania i jest to cały czas dobry rynek. Wyjaśnił, że są to zlecenia typu budowa kolektorów w dużych oczyszczalniach ścieków, czy też budowa spalarni śmieci.

Wiceprezes powiedział, że PBG nie planujemy obecnie żadnych znaczących akwizycji.

PKP

bEiIyaIe

Od pierwszego listopada PKP Energetyka będzie dostarczać energię dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie - poinformowała w piątek spółka. Kontrakt będzie trwać 12 miesięcy. Łączna wartość brutto zamówienia to ponad 420 tys. zł.

Spółka złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu nieograniczonym ogłoszonym przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie. Umowa została podpisana 30 września i obejmuje dostarczanie prądu m.in. dla Szpitala Paczków, Przychodni przy ulicy Ogrodowej oraz Oddziału Szybkiej Diagnostyki.

PKP Energetyka działa od 2001 r., kiedy została wydzielona ze struktur kolejowych. Zajmuje się sprzedażą i dystrybucją energii elektrycznej oraz świadczeniem usług elektroenergetycznych. Obsługuje około 45 tysięcy klientów, w tym około 37 tys. klientów instytucjonalnych, ponad 7 tys. indywidualnych oraz 25 przewoźników kolejowych. W pierwszym półroczu 2009 spółka sprzedała ogółem 1 729 GWh energii elektrycznej. (PAP)

her/ pif/ ana/

bEiIyaIy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)