Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek, 24 lutego, godz. 20.00

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek, 24 lutego, godz. 20.00

bEhRyCSZ

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek, 24 lutego, godz. 20.00

BUDIMEX Budimex zdobył kontrakt o wartości 25,8 mln zł brutto na rozbudowę Akademii Muzycznej we Wrocławiu - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

Zamówienie obejmuje budowę sali muzyczno-dydaktycznej wraz z infrastrukturą. Przetarg realizowany był według procedury otwartej. Złożono w nim cztery oferty.

bEhRyCTb

FERRUM Huta Ferrum i HW Pietrzak Holding podpisały list intencyjny w sprawie współpracy firm, która w przyszłości może doprowadzić do połączenia aktywów i potencjałów produkcyjnych. Spółki mają wspólnie wypracować optymalny model połączenia i przeanalizować potencjalne korzyści wynikające z fuzji - podało Ferrum w komunikacie.

W raporcie podano, że celem prac jest m.in. określenie, wynikającego z połączenia, potencjału wzrostu wartości dla akcjonariuszy obu firm. Szczegółowej analizie poddane mają zostać m.in. potencjalne efekty wynikające ze skonsolidowania obszarów zaopatrzenia, sprzedaży oraz usług obcych. Analizie podlegać również będą potencjalne korzyści z tytułu optymalizacji zarządzania kapitałem obrotowym spółek.

Połączenie powinno sprzyjać poprawie pozycji względem dostawców wsadu stalowego i przyczynić się do uzyskania korzystniejszych warunków zakupu surowca. Analizowane także będą efekty wynikające ze skonsolidowania posiadanych sieci sprzedaży, pod kątem zwiększenia potencjału sprzedażowego.

"Wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży HW Pietrzak Holding i Ferrum, szacowana jest w roku następującym po połączeniu na kwotę 1 mld zł. W wyniku ewentualnego połączenia powstałby podmiot o istotnej pozycji na rynku producentów profili oraz rur zgrzewanych, rynku Europy Środkowowschodniej" - napisano w komunikacie prasowym.

bEhRyCTh

Według informacji ze strony internetowej Ferrum Sławomir Pietrzak wraz z HW Pietrzak kontroluje około 32,80 proc. akcji i głosów Huty Ferrum.

ORANGE Orange udostępniło w pierwszych 24 miastach w Polsce możliwość korzystania z mobilnego Internetu w technologii HSPA+ DC. Jak przekonują przedstawiciele marki, to obecnie najszybsza, dostępna w Polsce technologia mobilnej transmisji danych.

Dzięki nowej technologii użytkownicy mogą korzystać z Internetu z transmisją danych do 42 Mb/s. Warunkiem korzystania z HSPA+ DC jest posiadanie modemu lub telefonu zdolnego do obsługi tej technologii.

Jak poinformował w czwartek w Poznaniu Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP, komercyjne uruchomienie HSPA+ DC nastąpiło w styczniu, obecnie jej usługi są dostępne za pośrednictwem blisko 650 stacji bazowych na terenie 24 miast w kraju, m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Szczecinie.

bEhRyCTi

"Obecnie w zasięgu HSPA+ DC znajduje się blisko 12 proc. mieszkańców kraju. Do końca roku zasięg ten zostanie zwiększony do 60 proc." - powiedział Jabczyński.

Jak wyjaśnił, dzięki nowej technologii, użytkownik Internetu może ściągnąć plik o wielkości 15 MB z prędkością do 3 sekund. W technologii HSPA trwa to dziesięciokrotnie dłużej, zaś w technologii UMTS czas potrzebny na pobranie takiego pliku wynosi blisko sześć minut.

W dalszej kolejności zasięgiem HSPA+ DC objęte zostaną m.in. Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Toruń, Białystok i Lublin.

"Polska jest jednym z przodowników wśród krajów UE, jeśli chodzi o rozwój technologii mobilnego Internetu. Jest na to duży popyt. Widzimy zainteresowanie dla nowej usługi wśród klientów biznesowych" - stwierdził Jabczyński.

bEhRyCTj

Technologia HSPA+ DC (High Speed Packet Acces+ Dual Carrier) polega na jednoczesnym wykorzystaniu dwóch kanałów transmisji HSPA o szerokości pasma 5MHz. Umożliwia to osiągnięcie transferu danych z prędkością do 42 Mb/s - przy pobieraniu danych przez użytkownika, oraz 5,7 Mb/s - przy wysyłaniu danych do sieci.

e-KIOSK

W dwóch transakcjach pakietowych sprzedano w czwartek 524.801 akcji e-Kiosku, stanowiących około 8,36 proc. kapitału tej spółki. Transakcje zawierane były po 0,53 zł.

Kapitał zakładowy spółki dzieli się obecnie na 6.275.000 akcji.

bEhRyCTk

ORLEN

PKN Orlen ogłosił zaproszenie do postępowania ofertowego na wybór dostawcy zbiorników paliwowych dla stacji paliw, w tym spółek grupy płockiego koncernu w Czechach, Niemczech i na Litwie. Zwrócił się też z zaproszeniem do złożenia ofert informacyjnych w projekcie "Transport drogowy towarów na rzecz PKN Orlen SA oraz wybranych spółek grupy kapitałowej Orlen".

Postępowanie na zbiorniki paliwowe dotyczy dostaw zbiorników o średnicy 2500 mm i pojemności od 20 do 60 metrów sześciennych dwupłaszczowych jednokomorowych, a także dzielonych na dwie, trzy i cztery komory. Zbiorniki przeznaczone będą m.in. dla spółek grupy płockiego koncernu: czeskiej Benzina sro, niemieckiego Orlen Deutschland GmbH oraz litewskiego Ventus Nafta AB. Oferty można składać do 14 marca 2011 r.

W terminie tym przyjmowane będą również oferty informacyjne w sprawie przewozów dla PKN Orlen i grupy kapitałowej płockiego koncernu. Chodzi m.in. o przewozy autocysternami chemicznymi, gazowymi, asfaltowymi i autosilosami, a także samochodami do transportu gazu w butlach 11 kg. Spółki na rzecz, których prowadzone jest postępowanie to: PKN Orlen, Anwil, Orlen Oil, Orlen Asfalt, Orlen Gaz, Inowrocławskie Kopalnie Soli Solino, Rafineria Trzebinia i Rafineria Jedlicze. (PAP)

rpo/ gsu/ asa/ mb/ gsu/ jtt/

bEhRyCTC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)