Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz. 15

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 28 stycznia godz. 15

bEgCfwMl

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 28 stycznia godz. 15

BANK POCZTOWY

Bank Pocztowy planuje w lutym przedstawić nową strategię, której jednym z elementów będzie debiut banku na giełdzie. Z publicznej emisji akcji, do której dojść może w drugiej połowie 2011 roku, bank mógłby pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych - poinformował dziennikarzy Tomasz Bogus, p.o. prezesa Banku Pocztowego.

bEgCfwMn

"Jednym z rozważanych przez nas wariantów rozwoju będzie debiut banku na giełdzie. Oceniamy, że może do niego dojść w drugiej połowie 2011 roku i z publicznej emisji akcji moglibyśmy pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych" - powiedział Bogus.

Poinformował, że bank pracuje nad nową strategią, która gotowa ma być w lutym.

"Jesteśmy na finiszu prac nad nową strategią na lata 2010-2013. Chcemy się koncentrować na podstawowych i prostych produktach finansowych - depozytach, rachunku, koncie oszczędnościowym. Chcemy być bankiem detalicznym z silną kompetencją rozliczeniową i ofertą dla małych i średnich firm" - powiedział Bogus.

Prezes poinformował, że przed ewentualnym debiutem na GPW bank potrzebować będzie kapitału na rozwój.

bEgCfwMt

"Konieczne będzie dokapitalizowanie. Chcemy, by do tego doszło w IV kwartale 2010 roku poprzez pożyczkę lub emisję obligacji w kwocie kilkudziesięciu milionów złotych" - powiedział Bogus, dodając, że w kolejne dokapitalizowanie w podobnej kwocie potrzebne będzie w 2011 roku.

Akcjonariuszami Banku Pocztowego są Poczta Polska (75 proc. minus jedna akcja) oraz PKO BP (25 proc. plus jedna akcja).

GANT

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Gant Development w związku z ofertą publiczną 3.223.580 akcji serii N oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii I, N, M, P, praw do akcji serii N oraz praw poboru akcji serii N - podał KNF w komunikacie.

bEgCfwMu

Oferującym akcje jest Dom Maklerski Banku BPS.

W październiku akcjonariusze Ganta zdecydowali o emisji 3.223.580 nowych akcji z zachowaniem prawa poboru. Dniem prawa poboru był 7 stycznia 2010 roku.

Cena emisyjna zostanie ustalona w przedziale 10-15 zł. Dwie trzecie pozyskanych środków spółka chce przeznaczyć na projekty deweloperskie.

LZPS

bEgCfwMv

LZPS, spółka zależna Protektora, planuje zwolnienia grupowe, które obejmą do 127 pracowników - podał Protektor w komunikacie.

"LZPS Sp. z o.o. zamierza rozwiązać stosunki pracy z przyczyn niedotyczących pracowników z uwagi na konieczność niezwłocznego dostosowania wielkości i struktury zatrudnienia do aktualnych i prognozowanych wymogów procesów produkcyjnych i organizacyjnych, a tym samym zapewnienia niezbędnej efektywności działalności przedsiębiorstwa w warunkach gwałtownego spadku zamówień na obuwie wojskowe w Polsce oraz niestabilnego rynku producentów obuwia" - napisano w komunikacie. (PAP)

pel/ seb/ asa/ epo/ jtt/ pad/

bEgCfwMO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)