Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek godz. 15

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 2 sierpnia godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 2 sierpnia godz. 15

JSW

JSW chce obronić pozytywny wynik finansowy w 2013 r. - wynika z wypowiedzi prezesa spółki Jarosława Zagórowskiego.

"Staramy się tak dostosować biznes do spowolnienia, żeby obronić wyniki JSW, zwłaszcza zależy nam na odpowiednim poziomie przychodów, który gwarantuje nam realizację inwestycji (...). Ja myślę, że jesteśmy na takim etapie, żeby zrobić wszystko, żeby obronić pozytywny wynik finansowy" - powiedział w TVN CNBC Zagórowski, pytany, czy spółka może mieć stratę.

Wcześniej analitycy DM BZ WBK szacowali, że niska sprzedaż węgla koksującego nie pozwoli JSW na wypracowanie zysku netto w II kw. wyższego niż kilkadziesiąt mln zł (blisko 100 mln zł po uwzględnieniu bonusów). Ich zdaniem spółka pokaże stratę netto w III kw., a uzyskanie dodatniego wyniku netto za 2013 r. jest poważnie zagrożone.

KGHM

Spółki zależne KGHM, KGHM International i FNX Mining Company, zawarły z firmą Vale Canada Limited umowę określającą warunki zagospodarowania przez KGHM International kanadyjskiego złoża miedzi, niklu i metali Victoria - podał KGHM w komunikacie. KGHM International pozostanie 100-proc. właścicielem projektu, a Vale otrzyma opłatę od przyszłej produkcji na poziomie 2,25 proc.

"KGHM International Ltd. pozostanie 100-proc. właścicielem projektu Victoria, a Vale otrzyma opłatę +Net Smelter Return royalty+ od całej przyszłej produkcji z projektu w wysokości 2,25 proc." - napisano w komunikacie.

Vale posiada prawa do uczestniczenia w projekcie Victoria.

Jednocześnie KGHM International, FNX Mining Company i Vale zakończyły renegocjacje i podpisały 1 sierpnia 2013 umowę na odbiór całej rudy wyprodukowanej przez wszystkie kopalnie KGHM International w Zagłębiu Sudbury w Ontario w Kanadzie.

Vale będzie kupować rudę polimetaliczną od KGHM International i przerabiać ją w zakładzie Clarabelle w Sudbury, należącym do Vale.

Umowa obowiązuje przez cały okres funkcjonowania wszystkich kopalń w Sudbury, należących do KGHM International Ltd. i obejmuje także przyszłą produkcję kopalni Victoria.

Wartość umowy w ciągu pięciu lat od daty jej obowiązywania, od stycznia 2013 do grudnia 2017, szacowana jest na ok. 1,13 mld USD.

LU CHEMIA

LU Chemie żąda zwołania NWZ ZCh Permedia i umieszczenia w porządku obrad uchwały w przedmiocie zniesienia dematerializacji akcji tej spółki - podały ZCh Permedia w komunikacie.

LU Chemie posiadają akcje ZCh Permedia, reprezentujące ok. 83 proc. kapitału zakładowego i uprawniające do blisko 85,4 proc. udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki.

LU Chemie, główny udziałowiec ZCh Permedia, 13 maja ogłosił wezwanie na 768.061 akcji ZCh Permedia, stanowiących 39,29 proc. kapitału i 34 proc. głosów na WZ tej spółki. W wezwaniu kupił 396.818 akcji ZCh Permedia.

LU Chemie informował, że po zakończeniu wezwania, niezależnie od jego wyników, zamierza wycofać akcje ZCh Permedia z obrotu na rynku regulowanym GPW.

POLIMEX

Sąd wydał postanowienie o umorzeniu postępowania w sprawie ogłoszenia upadłości likwidacyjnej spółki Polimex-Mostostal wszczętego na wniosek Energoaparatury - podał Polimex w komunikacie. Postanowienie sądu nie jest prawomocne.

W połowie lipca Energoaparatura złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Polimeksu-Mostostalu. Polimex poinformował wówczas, że powziął od Energoaparatury wiedzę, że zamierza ona niezwłocznie cofnąć złożony wniosek. (PAP)

mj/ jtt/ morb/ asa/ jow/ gsu/ amac/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)