Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek godz. 15.20

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 27 grudnia godz. 15.20

bErwzXPF

*Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 27 grudnia godz. 15.20 *

APS, REMEX, WODOCIĄGI BIAŁOSTOCKIE

Białostockie spółki APS SA i Remex zawarły kontrakt z komunalną firmą Wodociągi Białostockie, dotyczący budowy separatora piasku w miejscowej oczyszczalni ścieków. Inwestycja ma kosztować ponad 6 mln zł. Zakończenie budowy zaplanowano na koniec września 2014.

bErwzXPH

Zakres prac obejmuje budowę budynku, wraz z urządzeniami technologicznymi do separacji piasku na terenie oczyszczalni ścieków w Białymstoku wraz z niezbędną infrastrukturą, a także rozbiórkę istniejącego stanowiska do separacji piasku - wynika z komunikatu spółek przekazanego w piątek PAP.

APS SA (Automatyka-Pomiary-Sterowanie) jest liderem konsorcjum, spółka Remex jest jego partnerem.

Do zadań APS SA należy dostawa urządzeń technologicznych, aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki oraz systemu nadzoru nad pracą urządzeń technologicznych, a także prace branży elektrycznej. Remex wykona prace budowlane, instalacyjne i mechaniczne.

Cytowany w komunikacie wiceprezes APS SA Jerzy Busłowski zwraca uwagę, że celem inwestycji jest, zgodne z ustawą o odpadach, rozwiązanie problemu gospodarki piaskiem odpadowym z aglomeracji białostockiej, pochodzącym z obiektów kanalizacyjnych. W oczyszczalni ścieków w Białymstoku zostanie zastosowana technologia niemieckiej firmy Huber Technology. (PAP)

bErwzXPN

rof/ pad/

bErwzXQi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)