Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek godz. 20

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 10 stycznia godz. 20

bEChNPwB

*Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 10 stycznia godz. 20 *

BOGDANKA

Łączne wydobycie węgla w kopalni Bogdanka w 2013 r. wyniosło 8,35 mln ton i było wyższe od osiągniętego w roku 2012 o ok. 7,3 proc. - poinformowała w piątek spółka w komunikacie prasowym.

bEChNPwD

W IV kwartale 2013 r. Bogdanka wydobyła 2,11 mln ton węgla - to nieco mniej niż w III kwartale tego roku, kiedy wydobycie sięgnęło 2,16 mln ton, ale 23,4 proc. więcej niż w IV kwartale 2012.

"Wydobycie w czwartym kwartale było nieco niższe od naszych oczekiwań, w związku z gorszymi warunkami geotechnicznymi na jednej z eksploatowanych obecnie ścian (w ścianie zamykającej pokład 382) oraz ze względu na gorsze od spodziewanych parametry złoża (niższa jakość urobku) w ścianie w Polu Stefanów, uruchomionej w listopadzie ubiegłego roku. Pomimo tego, był to kwartał lepszy pod względem wydobycia od IV kwartału 2012 roku" - powiedział cytowany w komunikacie prezes zarządu LW Bogdanka Zbigniew Stopa.

Znaczne zwiększenie wydajności Bogdanki nastąpiło po uruchomieniu w październiku 2011 r. trzeciego pola wydobywczego w Stefanowie. Spółka zainwestowała w infrastrukturę w tym polu w ciągu trzech lat ok. 1,7 mld zł.

J GTC

bEChNPwJ

Cena emisyjna akcji serii J Globe Trade Center została ustalona na 7 zł - podało GTC w komunikacie.

"Zarząd spółki postanowił również o zaoferowaniu wybranym przez siebie inwestorom, na zasadach wskazanych w uchwale emisyjnej oraz na zasadach subskrypcji ustalonych na jej podstawie, do objęcia łącznie 31.937.298 akcji serii J" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że zawarcie umów objęcia akcji serii J z wybranymi przez zarząd inwestorami nastąpi nie później niż do 16 stycznia 2014 r.

W piątek trwał book-building na akcje GTC. Walne Globe Trade Center podjęło w czwartek uchwałę w sprawie emisji do 31.937.298 akcji serii J z wyłączeniem prawa poboru.

bEChNPwK

Celem podwyższenia kapitału zakładowego jest umożliwienie spółce osiągnięcia jej celów strategicznych oraz dalszego rozwoju działalności. Zarząd GTC informował w uzasadnieniu uchwały, że wpływy z emisji zostaną wykorzystane w celu zmniejszenia poziomu zadłużenia spółki. (PAP)

pel/ jtt/ ren/ amac/

bEChNPxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)