Notowania

wiadomości
19.12.2011 20:21

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 20.20

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 19 grudnia godz. 20.20

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 19 grudnia godz. 20.20

AGITO.PL, ALLEGRO/

Agito.pl, polski hipermarket internetowy, poinformował w poniedziałek w komunikacie o podpisaniu umowy sprzedaży 90 proc. akcji spółki przez dotychczasowego właściciela na rzecz Allegro. Zamknięcie transakcji warunkowane jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konsumenta i Konkurencji - podał portal Agito.pl

Dzięki transakcji hipermarket internetowy chce pozyskać dodatkowy kapitał i wsparcie operacyjne, co umożliwiłoby m.in. poszerzanie oferty. "Polski segment e-commerce rozwija się w szybkim tempie, podobnie jak oczekiwania klientów. Postępująca zmiana warunków rynkowych wymaga od nas stałego rozwoju, zarówno pod względem oferty, jak też świadczonych usług. Akwizycja przez Grupę Allegro umożliwi nam szybszy rozwój w zmieniających się warunkach rynkowych, z korzyścią dla polskich użytkowników Internetu. Będą oni mogli liczyć na najwyższą jakość usług oraz jeszcze większą dostępność atrakcyjnych produktów, oczywiście w konkurencyjnych cenach" - poinformował cytowany w komunikacie prezes zarządu Agito.pl Tomasz Sypuła.

Agito.pl oferuje ponad 50 tys. produktów, m.in. sprzęt RTV i AGD oraz wyposażenia domu i ogrodu, artykuły komputerowe i fotograficzne, kosmetyki, produkty dla dzieci, ubrania i dodatki.

LUG

LUG, notowany na rynku NewConnect producent opraw oświetleniowych, spodziewa się 20-proc. wzrostu przychodów na koniec 2011 roku. Spółka planuje rozwijać swoją sieć sprzedaży zagranicznej i w swojej strategii wciąż planuje przeniesienie notowań na rynek główny warszawskiej GPW - powiedział w rozmowie z PAP Ryszard Wtorkowski, prezes LUG.

"Podtrzymujemy nasze prognozy na 2011 rok. Spodziewam się, że jeśli chodzi o poziom przychodów, to może on nawet zostać przekroczony, a dynamika wzrostu wynieść około 20 proc." - powiedział prezes.

"Naturalnie podtrzymujemy również prognozę wyniku netto na poziomie ok. 3 mln zł. Nie wykluczam jednak, że ta kwota może zostać przekroczona, zależy to jednak od tego, jak do końca roku będzie się kształtował kurs euro. Z naszego punktu widzenia jest to ważne ponieważ LUG posiada kredyty w euro a ich faktyczna wycena nastąpi na koniec roku" - dodał.

Aktualna prognoza wyników LUG zakłada, że w 2011 roku wypracuje 3,06 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 89,7 mln zł.

Po 11-tu miesiącach 2011 roku LUG wypracował 83,2 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. Jest to wartość o 21 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Zdaniem prezesa Wtorkowskiego perspektywy dla branży oświetleniowej w 2012 roku wyglądają optymistycznie.

"W mojej opinii w 2012 roku nie powinno być spowolnienia w branży producentów oświetlenia, większe obawy mam w stosunku do roku 2013-go. Naszym rozwiązaniem na spowolnienie będzie ciągłe zwiększanie eksportu, a dzięki temu dywersyfikowanie naszej bazy klientów" - powiedział.

"Obecnie jesteśmy w trakcie zamykania budżetu na przyszły rok i myślę, że w 2012 roku ponownie zanotujemy wzrost przychodów. Natomiast na tę chwilę nie chcę deklarować, jakiego poziomu wzrostów należy się spodziewać" - dodał.

Prezes powiedział, że spółka nie wyklucza wypłaty dywidendy w 2012 roku.

"Przez cały czas bierzemy pod uwagę to, że wypłacimy dywidendę w 2012 roku, jednak wszelkie decyzje zapadną po zamknięciu finansowym roku 2011-go. Wydaje mi się, że poziom naszego zysku pozwoli w jakiejś części na wypłatę dywidendy" - powiedział.

Prezes Wtorkowski poinformował, że jednym z głównych filarów strategii spółki na najbliższe lata jest stały wzrost przychodów z eksportu. Dodał, że spółka planuje rozszerzać sprzedaż swoich produktów w kolejnych regionach świata.

"W 2010 roku eksport w przychodach ze sprzedaży wynosił 42 proc. Na koniec 2011 roku planujemy osiągnąć poziom około 50 proc., w 2012 chcemy kontynuować ten trend" - powiedział.

Wtorkowski powiedział, że wzrost poziomu przychodów z eksportu jest możliwy dzięki prowadzonej przez LUG polityce dywersyfikacji odbiorców.

"Zwiększamy naszą aktywność na wschodzie, czyli głównie w Rosji, rozwijamy sprzedaż na zachodzie a więc we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. W każdym z tych krajów posiadamy nasze biura regionalne. Staramy się również prowadzić aktywną sprzedaż w Skandynawii" - powiedział.

Prezes poinformował, że spółka obecnie przygotowuje się do otwarcia biura handlowego w Dubaju w Ajman Free Zone. W perspektywie 2012 roku dla spółki ważna będzie ekspansja na teren Ameryki Łacińskiej.

"Naszą działalność na tym kontynencie chcemy zacząć od Brazylii. Widzimy tam duże możliwości sprzedaży naszych produktów. Przede wszystkim interesują nas trzy największe miasta, a więc: Sao Paulo, Rio de Janeiro i Brasilia. Mamy już sygnały, że w tych miastach istnieje zainteresowanie naszymi produktami. Teraz pracujemy nad odpowiednią strategią marketingową" - powiedział.

Wtorkowski dodał, sprzedaż produktów marki LUG w Ameryce Łacińskiej powinna się rozpocząć w II połowie 2012 roku.

Prezes Wtorkowski powiedział, że LUG nadal planuje przeniesienie notowań akcji spółki z rynku NewConnect na rynek główny GPW.

"Debiut na rynku głównym GPW cały czas jest jednym z kluczowych elementów strategii spółki. Cały czas obserwujemy sytuację na giełdzie i czekamy na odpowiedni dla nas moment. Naszym głównym problemem jest poziom kapitalizacji. Mimo dobrych wyników to cały czas nie możemy go osiągnąć, moim zdaniem nasza spółka jest na giełdzie bardzo niedoszacowana. Trudno przewidzieć czy ewentualny debiut będzie możliwy w 2012 roku" - powiedział.

"Liczę, że dzięki dobrym wynikom na koniec 2011 roku i potwierdzeniu trendu wzrostowego w kolejnych kwartałach 2012 roku uda nam się zwrócić uwagę inwestorów i osiągnąć wymagany poziom kapitalizacji" - dodał.

LUG planował debiut na rynku głównym GPW na przełomie maja i czerwca 2011 roku. Jednak w skutek nie osiągnięcia wymaganego poziomu kapitalizacji zawieszono zatwierdzenie prospektu emisyjnego.

LUG jest dostawcą kompleksowych rozwiązań świetlnych. Spółka sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Od 2008 roku funkcjonuje jako grupa kapitałowa. W jej skład wchodzą: LUG, LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH oraz TOW LUG Ukraina. LUG od listopada 2007 roku jest notowany na rynku NewConnect.

STAR FITNESS

Działająca w branży fitness spółka Star Fitness, która we wtorek zadebiutuje na NewConnect, podniosła prognozę zysku netto, jaki planuje osiągnąć w 2011 roku do 370 tys. zł z 300 tys. zł planowanych wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie. Zgodnie z nową prognozą przychody wynieść mają 4 mln zł, a nie 3,9 mln zł, jak planowano wcześniej.

SYGNITY

Oferta Sygnity, której łączna wartość to 42,48 mln zł brutto okazała się najtańszą ze złożonych ofert w przetargu organizowanym przez ARiMR na utrzymanie, modyfikację i ulepszanie systemów aplikacyjnych OFSA, OFSA-PROW, OFSA-PROW-DD, RG-PROW - wynika z informacji przekazanej PAP przez departament komunikacji ARiMR. Najkorzystniejsza może się jednak okazać oferta Asseco Poland łącznie za 51,17 mln zł, gdyż łączna cena nie była jedynym kryterium oceny.

Sygnity zaproponowało cenę rocznego utrzymania na poziomie 12,52 mln zł, cenę jednego punktu funkcyjnego na 1.227,54 zł i cztery miesiące gwarancji.

Asseco Poland zaproponowało cenę rocznego utrzymania na 17,06 mln zł, cenę jednego punktu funkcyjnego na 0,01 zł i cztery miesiące gwarancji.

Ofertę złożyło też HP, które za roczne utrzymanie chce 23,74 mln zł, cenę jednego punktu funkcyjnego zaproponowało na 0,01 zł i cztery miesiące gwarancji.

Kryteriami oceny ofert są: cena rocznego utrzymania (55 proc.), cena 1 punktu funkcyjnego (35 proc.), gwarancja (10 proc.).

Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 71,49 mln zł brutto.

ARiMR nie podjęła jeszcze decyzji o wyborze najkorzystniejszej oferty.

ARiMR przetarg na utrzymanie, modyfikację i ulepszanie systemów aplikacyjnych OFSA, OFSA-PROW, OFSA-PROW-DD, RG-PROW ogłosiła w maju 2010 r.

Zwycięzca przetargu będzie utrzymywał systemy ARiMR przez 36 miesięcy. (PAP)

gsu/ osz/ kam/ seb/ asa/ luo/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz