Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 20.30

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 4 listopada godz. 20.30

bEslQyoR

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 4 listopada godz. 20.30

AQUIS EXCHANGE

Brytyjski Urząd Nadzoru Usług Finansowych zgodził się na prowadzenie działalności w formie wielostronnej platformy obrotu przez Aquis Exchange, w którym mniejszościowym akcjonariuszem ma wkrótce zostać GPW - poinformowała GPW w komunikacie.

bEslQyoT

Kilka dni temu członek zarządu GPW Mirosław Szczepański zapowiadał, że handel na platformie Aquis Exchange może ruszyć w połowie listopada, ale najpierw konieczne jest uzyskanie zgody brytyjskiego nadzoru.

Aquis Exchange ma umożliwić obrót akcjami około 1500 firm z 14 europejskich państw. Wśród nich nie będzie jednak firm z Polski.

Giełda Papierów Wartościowych podpisała w sierpniu umowę objęcia akcji nowej emisji Aquis Exchange Limited, które dadzą warszawskiej giełdzie 30 proc. udziału w brytyjskiej spółce. Wartość transakcji to 5 mln funtów brytyjskich.

Aquis Exchange Limited jest brytyjską spółką, która zamierza organizować pan-europejski rynek obrotu akcjami w formie wielostronnej platformy obrotu (Multilateral Trading Facility, MTF). (PAP)

bEslQyoZ

GRUPA TRAKCJA

Grupa Trakcja wypracowała 22 mln zł zysku za 9 miesięcy br. przy przychodach ze sprzedaży rzędu 1,1 mld zł - poinformowała w poniedziałek spółka. W stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku przychody grupy wzrosły o 10 proc., a zysk o ponad 17 proc.

Przychody Grupy w III kwartale wyniosły ponad 531 mln zł i były o ponad 30 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Poprawiła się marża zysku brutto na sprzedaży, osiągając poziom 8,2 proc. w stosunku do 4,8 proc. w tym samym okresie minionego roku. Jak poinformowano, pozytywny wpływ na wynik za 9 miesięcy 2013 r. miały również sprzedaż zbędnego majątku oraz zakończenie sporów z konsorcjantami.

Spółka przypomniała, że jej akcje warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych wzrosły w ostatnich sześciu miesiącach o ponad 200 proc., przy czym w ostatnim miesiącu o ponad 80 proc.

bEslQypa

INVEST PARK

Co najmniej 1,9 mln zł zainwestuje w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej INVEST-PARK przedsiębiorstwo Hieronim Ratajczak Modra Śrem. Spółka otrzymała kolejne zezwolenie na prowadzenie tam działalności gospodarczej.

Jak powiedziała w poniedziałek PAP Marta Wróbel z Departamentu Komunikacji Wałbrzyskiej SSE INVEST - PARK, firma Hieronim Ratajczak Modra Śrem będzie prowadzić na terenie Podstrefy Śrem działalność polegającą na produkcji modeli odlewniczych. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do końca 2015 r. (PAP)

her/ pr/ kwa/ je/

bEslQypu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)