Notowania

wiadomości
16.01.2013 15:00

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 16 stycznia godz. 15

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 16 stycznia godz. 15

INTERNET MEDIA SERVICES

Zarząd notowanej na NewConnect spółki Internet Media Services rekomenduje wypłatę na dywidendę z zysku za 2012 rok 331 tys. zł, czyli 1 grosz na akcję - podała spółka w komunikacie

Spółka obecnie prowadzi prace nad zakończeniem projektów związanych z Systemem Digital Signage Premium i Systemem Lokalizator.

"W kolejnych latach również będziemy dążyli do tego, aby dzielić się zyskiem z naszymi akcjonariuszami. Wysokość dywidendy w danym roku obrotowym będzie uzależniona od potrzeb inwestycyjnych i bieżącej sytuacji finansowej spółki" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Michał Kornacki, prezes IMS.

IMS świadczy usługi z zakresu marketingu sensorycznego w Polsce. Działa w segmencie mediów i nowoczesnej technologii. Wykorzystuje techniki umożliwiające kreowanie nastroju i wywieranie wpływu na zachowanie klienta.

MIRACULUM

Miraculum zakończyło negocjacje z obligatariuszem, spółką Offanal Limited, w sprawie rolowania obligacji serii DDD o wartości nominalnej 5 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Miraculum poinformowało, że wykupiło obligacje o wartości 1 mln zł, natomiast pozostałe obligacje o wartości 4 mln zł zostały zrolowane do 30 czerwca 2013 r.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem, 30 czerwca 2013 r. nastąpi wykup obligacji o wartości nominalnej 1 mln zł, natomiast pozostałe obligacje, o wartości 3 mln zł, zostaną zrolowane do dnia 31 października 2013 r. Z kolei 31 października 2013 r. wykupione zostaną obligacje o wartości 1 mln zł, natomiast pozostałe obligacje o wartości 2 mln zł zostaną zrolowane do 31 grudnia 2013 r.

Dodano, że warunki emisji rolowanych obligacji, w tym ich oprocentowanie i zabezpieczenie, są tożsame z obligacjami serii DDD.

Termin wykupu obligacji serii DDD upłynął 31 grudnia 2012 r., jednak zarząd Miraculum prowadził rozmowy z obligatariuszem na temat prolongowania spłaty tych obligacji lub ich rolowania.

PKP CARGO

Według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej wynik na sprzedaży PKP Cargo za 2012 rok przekroczył 370 mln zł, a zysk netto wyniósł ponad 340 mln zł - poinformował w środę rzecznik spółki Mariusz Przybylski.

Jak poinformował rzecznik, z związku z przygotowaniami do debiutu PKP Cargo na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w spółce trwają prace nad wprowadzeniem międzynarodowych standardów rachunkowości. "Przeliczyliśmy już wynik za 2012 rok według międzynarodowych standardów. Wyniki te zostaną przyjęte po audycie, ale już dziś mogę powiedzieć, że są lepsze od wyników według polskich standardów rachunkowości" - powiedział cytowany w komunikacie spółki prezes PKP Cargo Wojciech Balczun.

Pod koniec ubiegłego roku przewoźnik prognozował, że w 2012 roku przewiezie ok. 116 mln ton ładunków, odnotuje ok. 4,6 mld zł przychodu i 295,9 mln zł zysku netto. Po trzech kwartałach 2012 r. zysk netto spółki wyniósł 205 mln zł.

TP, SYGNITY

W przetargu Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich (CRZL) na dostawę i wdrożenie scentralizowanej infrastruktury publicznych służb zatrudnienia oferty złożyły: TP SA, Sygnity oraz konsorcjum Integrated Solutions, TP SA i Comp - poinformował PAP Tomasz Wasak z CRZL. Budżet projektu to 32,54 mln zł.

Zamówienie podzielone jest na trzy części. W pierwszej części (wykonanie usług na rzecz wdrożenia scentralizowanej infrastruktury publicznych służb zatrudnienia) najtańszą ofertę zaproponowała TP SA z ceną 12,79 mln zł brutto.

W drugiej części zamówienia (dostawa, instalacja i konfiguracja infrastruktury teleinformatycznej) jedyną ofertę złożyło konsorcjum Integrated Solutions (grupa TP SA), TP SA i Comp, które zaproponowało cenę 9,41 mln zł brutto.

W trzeciej części przetargu (dostawa i instalacja infrastruktury teleinformatycznej w centrum przetwarzania danych) najtańszą ofertę przedstawiło Sygnity, które za wykonanie przedmiotu zamówienia chce 9,96 mln zł brutto.

Przetarg realizowany jest według procedury otwartej.(PAP)

gsu/ jtt/ her/ jow/ pel/ pad/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz