Notowania

spółki
06.10.2010 14:59

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 6 października godz. 15

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przegląd wiadomości ze spółek, środa 6 października godz. 15 *

ARCUS, DECSOFT

Konsorcjum Arcus i Decsoft wygrało przetarg organizowany przez Departament Zaopatrywania Sił Zbrojnych MON na dostawę komputerów przenośnych typu rugged. Wartość oferty złożonej przez konsorcjum to 1,93 mln zł brutto - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

Przetarg był organizowany według procedury otwartej. Złożono w nim trzy oferty.

KREDYT BANK

Kredyt Bank chce w 2011 roku pozyskać co najmniej 3 tysiące nowych klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Na ten rok plany zakładają pozyskanie minimum 2,5 tys. nowych klientów z tego sektora - poinformował PAP wiceprezes Kredyt Banku Krzysztof Kokot.

"W przyszłym roku chcielibyśmy pozyskać nie mniej niż 3 tysiące nowych klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Jeśli będzie nam tak szło jak do tej pory, to myślę, że raczej zweryfikujemy w górę te prognozy" - powiedział PAP Kokot.

Kredyt Bank podtrzymuje jednocześnie zapowiedzi, że w 2010 roku liczba nowych klientów sektora małych i średnich firm wyniesie co najmniej 2,5 tysiąca.

"Nowi klienci interesują się przede wszystkim naszą ofertą rachunków, leasingiem, kursami walutowymi. Z kredytami jest tak, że one rosną, ale w tempie wolniejszym niż się spodziewaliśmy - powiedział Kokot.

"Ciągle widzimy, że małe przedsiębiorstwa są bardzo wstrzemięźliwe, jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy. Ten segment niby się rusza, ale nie są to takie przyrosty, jakich wszyscy się spodziewali. Mamy wrażenie, że przedsiębiorcy, zwłaszcza ci mali, są cały czas bardzo ostrożni jeśli chodzi o inwestycje" - dodał.

MAGNA POLONIA, VEDIA

Narodowy Funduszu Inwestycyjny Magna Polonia kupił 1.213.954 akcje notowanej na NewConnect spółki Vedia, po 0,43 zł za akcję. Akcje te uprawniają do wykonywania 8,64 proc. głosów na WZA Vedii - poinformował NFI Magna Polonia w komunikacie. Założyciele Vedii i fundusz planują dokapitalizować spółkę.

Vedia podała, że akcje spółki sprzedało trzech istotnych akcjonariuszy, a oprócz NFI Magna Polonia akcje kupiła grupa wybranych inwestorów. Nabywcy akcji zobowiązali się, że nie sprzedadzą akcji na rynku regulowanym do 30 listopada 2010 roku.

W komunikacie podano, że założyciele i zarząd Vedii przeprowadzili transakcję ze względu na przyszłą współpracę.

"Intencją założycieli i funduszu jest dokapitalizowanie dalszego rozwoju spółki w celu realizacji założonych planów inwestycyjnych umożliwiających powiększenia wartości rynkowej spółki, emitent i fundusz posiadają komplementarne kompetencje i zamierzają wspólnie realizować projekty inwestycyjne, które będą koncentrowały się na oferowaniu nowych usług i produktów. Nowe produkty i usługi znajdą zastosowanie na rynku telekomunikacyjnym, mediowym i rozrywkowym" - napisano w raporcie.

MEW

MEW wybuduje w Cieszynie elektrownię wodną o mocy 0,5 MW za 4,9 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

Spółka podpisała umowę inwestycyjną ze spółką Odnawialne Źródła Energii DIM (DIM), na mocy której spółka celowa MEW˙3 stanie się właścicielem 75 proc. udziałów spółki DIM, do której należy grunt, na którym powstanie elektrownia wodna. DIM posiada pozwolenie na budowę.

Elektrownia ma być uruchomiona w I połowie 2011 roku.

Koszt inwestycji wynosi 4,9 mln zł. Budowa zostanie sfinansowana ze środków własnych i kredytu inwestycyjnego.

Do końca 2013 r. MEW zamierza zainwestować w odnawialne źródła energii ponad 130 mln zł. Spółka chce uruchomić elektrownie wodne o łącznej mocy ponad 6 MW.

ORANGE

Pilotaż najszybszego w Polsce mobilnego dostępu do internetu uruchomił w Krakowie operator sieci komórkowej Orange. Nowa technologia umożliwia transfer danych z prędkością do 42 Mbps.

Wiceprezes TP SA Piotr Muszyński poinformował podczas środowej konferencji prasowej, że dostęp do Internetu odbywa się w technologii HSPA+ Dual Carrier.

Technologia ta polega na jednoczesnym wykorzystywaniu dwóch kanałów transmisji o szerokości pasma 5 MHz, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie transferu do 42 Mbps przy pobieraniu danych przez użytkownika. To kilkakrotnie szybciej, niż w przypadku używanej obecnie technologii HSPA.

Jak zaznaczył Muszyński, Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie uruchomiono pierwszych 11 nadajników obsługujących tę technologię. Do końca tego roku nowa usługa ma być dostępna w sieci Orange poprzez 650 stacji bazowych w pięciu miastach: Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. W 2011 roku w zasięgu usługi ma się znaleźć 60 proc. mieszkańców kraju, w tym mieszkańcy stolicy.

Według zapowiedzi operatora, komercyjna oferta dostępu do sieci w tej technologii pojawi się dla abonentów na wiosnę przyszłego roku. Będzie to możliwe po wprowadzeniu na rynek przez producentów modemów obsługujących technologię HSPA+ Dual Carrier. (PAP)

rgr/ pel/ gsu/ pr/ jtt/ pad/

Tagi: spółki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz