Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 20

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 16 października godz. 20

bEDuFfLp

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 16 października godz. 20

H.CEGIELSKI-POZNAŃ

Minister skarbu państwa podjął decyzję o odstąpieniu od negocjacji i zamknięciu bez rozstrzygnięcia dotychczasowej procedury zbycia akcji spółki H. Cegielski-Poznań - podało MSP na stronie internetowej.

bEDuFfLr

Resort skarbu planował sprzedać 2.025.692 akcje spółki, stanowiące 90,58 proc. jej kapitału.

Na początku października MSP informowało, że TDJ, większościowy udziałowiec Famuru złożył ofertę wiążącą na zakup akcji H. Cegielski-Poznań.

Poprzedni proces sprzedaży spółki H. Cegielski-Poznań również zakończył się bez rozstrzygnięcia. Resort skarbu na przełomie roku zaprosił do negocjacji w sprawie nabycia spółki. Wtedy również jedyną ofertę wstępną złożyła spółka TDJ. Skarb Państwa odstąpił jednak od negocjacji i zamknął proces sprzedaży bez rozstrzygnięcia.

Podstawowym przedmiotem działalności H. Cegielski-Poznań jest produkcja silników i turbin.

bEDuFfLx

MODUŁOWE SYSTEMY SPECJALISTYCZNE

Modułowe Systemy Specjalistyczne, spółka z grupy Polimeksu-Mostostalu, złożyły w Sądzie Rejonowym w Płocku wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki - podał Polimex w komunikacie.

Polimex-Mostostal ma 100 proc. udziałów w spółce Modułowe Systemy Specjalistyczne.

PELION

bEDuFfLy

Zarząd Pelionu podjął decyzję o rozpoczęciu prac nad przeprowadzeniem pierwszej oferty publicznej akcji Polskiej Grupy Farmaceutycznej, swojej spółki zależnej - podał Pelion w komunikacie.

W komunikacie napisano, że oferta publiczna PGF jest jednym ze środków mających na celu pozyskanie finansowania dla spółki.

Polska Grupa Farmaceutyczna została wyodrębniona ze struktur Pelionu pod koniec 2011 r. i prowadzi działalność w zakresie dystrybucji farmaceutycznej do aptek ogólnodostępnych.

"W 2012 r. spółka PGF miała ponad 21 proc. udziału w krajowym rynku dystrybucji farmaceutycznej. Upublicznienie PGF, lub inne pozyskanie kapitału pozwoli na uzyskanie przez tę spółkę zewnętrznego finansowania na dalszy jej rozwój" - napisano w komunikacie.

bEDuFfLz

"Przed ewentualnym upublicznieniem PGF nastąpi bezpośrednie podporządkowanie jej wszystkich spółek zajmujących się sprzedażą hurtową w grupie Pelion" - dodano. (PAP)

mj/ je/

bEDuFfLS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)