Notowania

wiadomości
08.06.2011 20:07

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 20.00

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 8 czerwca godz. 20.00

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 8 czerwca godz. 20.00

A2Strada

Stopień zaawansowania prac na budowie autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka (105,9 km) wynosi 78,5 proc. wynika z raportu głównego wykonawcy inwestycji firmy A2Strada.

Budowa realizowana jest zgodnie z planem przyjętym w umowie ze stroną rządową.

Autostrada zostanie udostępniona do ruchu pod koniec listopada br., a ostateczne zakończenie prac budowlanych wraz z uruchomieniem poboru opłat nastąpi najpóźniej do 20 maja 2012.

BRE BANK

BRE Bank sprzedał za 97 mln zł firmie Kruk portfel wierzytelności zagrożonych - podał bank w komunikacie. Spółka szacuje, że dzięki tej transakcji wynik brutto grupy za II kwartał może zwiększyć się o 86 mln zł.

Sprzedany portfel obejmował kredyty detaliczne o łącznej wartości nominalnej 621 mln zł.

"Szacunkowy, pozytywny wpływ transakcji na skonsolidowany wynik brutto Grupy BRE wyniesie 86 mln zł i zostanie zaliczony na poczet II kwartału 2011 r. Dzięki tej transakcji poprawi się również jakość portfela kredytów detalicznych BRE" - napisano w komunikacie.

"Przeprowadziliśmy analizę korzyści, które mogą wiązać się ze sprzedażą niektórych wierzytelności zagrożonych. Obecne otoczenie rynkowe sprzyja ogólnej poprawie jakości portfela kredytowego. Wpływa też pozytywnie na atrakcyjność przeprowadzenia takiej transakcji" - poinformował cytowany w komunikacie Cezary Stypułkowski prezes BRE Banku.

Po pierwszym kwartale 2011 zysk grupy BRE Banku wyniósł 229,7 mln zł. Przychody z podstawowej działalności bankowej wzrosły rok do roku o 26 proc., do 714 mln zł. Na koniec marca Grupa BRE wypracowała 831,5 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 21 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Pion bankowości korporacyjnej i rynków finansowych wypracował w I kwartale 128,2 mln zł zysku brutto, co oznacza 159 proc. wzrost w relacji do I kwartału poprzedniego roku. Po pierwszym kwartale, bankowość detaliczna BRE Banku wypracowała ponad połowę dochodu grupy. Segment osiągnął zysk brutto na poziomie 186,3 mln zł, o ponad 70 proc. więcej niż w I kwartale 2010 r.

Dębica

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki oponiarskiej Dębica zdecydowało o przeznaczeniu na dywidendę 40,9 mln zł z zysku za 2010 r., który wyniósł 81,7 mln zł. Dywidenda na akcję wyniesie 2,96 zł - podała spółka w komunikacie.

Dniem dywidendy jest 28 lipca, a jej wypłaty 20 grudnia 2011 r.

Pozostałe 40,8 mln zł trafi na kapitał rezerwowy.

HYDROBUDOWA POLSKA

Hydrobudowa Polska stanie na czele konsorcjum budującego stadion narodowy. Termin zakończenia budowy będzie przedłużony do 30 listopada - poinformował na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Krzysztof Woch, rzecznik Hydrobudowy dodał, że przejęcie przez spółkę funkcji lidera kontraktu nie zmieni udziału poszczególnych członków konsorcjum w wykonywanych pracach. Aneks do umowy na budowę stadionu będzie podpisany - najpóźniej w przyszłym tygodniu.

"Liderem przedsięwzięcia w ostatnich miesiącach będzie Hydrobudowa. Przyjęliśmy bezpieczny termin (...) zakończenia wszystkich prac na 30 listopada. Nie będą przekroczone kwoty kontraktowe" - powiedział Tusk.

"Konsorcjum pozostaje w tym kształcie, w jakim było. To, co jest dla mnie ważne to, że mamy partnera, który jednoznacznie mówi +zrobimy wszystko, aby nowy termin był terminem realistycznym+, jest to partner, z którym znajdujemy wspólny język" - dodał.

Krzysztof Woch, rzecznik Hydrobudowy, poinformował PAP, że w związku z przejęciem przez spółkę funkcji lidera konsorcjum nie zmieni się udział w pracach w porównaniu z pierwotną umową i nadal 50 proc. kontraktu będzie przypadało na Alpine, a 50 proc. na Hydrobudowę i PBG. Poinformował też, że podpisanie aneksu do umowy spodziewane jest do przyszłego tygodnia.

Narodowe Centrum Sportu szacowało niedawno, że w maju opóźnienie w budowie Stadionu Narodowego w Warszawie wynosi ok. 16 proc., podczas gdy w styczniu było to ok. 5 proc. Prezes NCS Rafał Kapler informował wówczas, że PBG i Hydrobudowa nie zdążą ukończyć budowy stadionu w terminie. W związku z tym 1 czerwca NCS działając w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa wezwało generalnego wykonawcę, konsorcjum Alpine - Hydrobudowa - PBG, do natychmiastowego usunięcia w najbliższych 14 dniach rażących naruszeń warunków umowy z 4 maja 2009 r.

NCS groziło wówczas wypowiedzeniem kontraktu i rozpoczęciem naliczania kar umownych, jeśli konsorcjum w 14 dni nie przedstawiłoby rzetelnego planu poprawy sytuacji.

TP SA

Telekomunikacja Polska chce mieć 1 mln klientów telewizji na koniec 2012 roku oraz pozytywny wpływ na EBITDA w wysokości ok. 100 mln zł w ciągu pięciu lat, dzięki rozpoczęciu współpracy z TVN.

"Nie zmieniamy tego celu (dot. 1 mln klientów telewizji - PAP) i nie jest to zbyt ambitny cel" - powiedział w środę dziennikarzom prezes Maciej Witucki.

Pytany o kolejne założenie, czyli 100 mln zł korzyści na EBITDA, Witucki odpowiedział: "podtrzymujemy to, o czym mówiliśmy. Założenia biznesowe zostały wtedy (przy podpisywaniu umowy w październiku 2010 r. - PAP) określone, podtrzymujmy to, co deklarowaliśmy".

W połowie października 2010 r. TP SA i TVN podpisały ramową umowę o współpracy dotyczącą wzajemnego oferowania produktów i usług oraz współtworzenia nowych ofert i usług. Spółki zapowiadały wówczas, że w ciągu pięciu lat pozytywny wpływ na ich EBITDA wyniesie po około 100 mln zł.

TVN

TVN może podwyższyć prognozę liczby klientów platformy "n" na 2011 r. - powiedział na konferencji Markus Tellenbach, prezes TVN i platformy "n".

"Jeśli zmienię prognozę to mógłbym ją tylko podwyższyć. Podwyższenie jest możliwe" - powiedział Tellenbach pytany o prognozę liczby klientów platformy "n".

Obecna prognoza zakłada, że platforma "n" osiągnie na koniec 2011 r. 900 tys. klientów.

Na koniec marca platforma "n" miała ponad 830 tys. abonentów.

Odnosząc się do spekulacji prasowych o potencjalnej sprzedaży Onetu.pl, platformy "n" i TVN-u odpowiedział, że +te spekulacje to absolutna fantazja+.

Środowy Puls Biznesu informował, że na rynku pojawiają się informacje o potencjalnej "wielkiej wyprzedaży" spółek z grupy ITI.

TVN i TP SA od 9 czerwca rozpoczął sprzedaż wspólnych usług telewizyjnych i internetowych. klienci usług telewizyjnych TP będą mogli korzystać z pakietów telewizji "n" zawierających 27 kanałów w jakości HD, a klienci telewizji "n" zyskają dostęp do szybkiego Internetu grupy TP. To efekt podpisanej w październiku 2010 r. umowy pomiędzy grupą TP i grupą TVN.

Tellenbach spodziewa się, że współpraca z TP SA przyczyni się do wzrostu platformy "n".(PAP)

bas/ gsu/ asa/ morb/ kpr/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz