Notowania

spółki
30.06.2009 15:03

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 30 czerwca, godz. 15.00

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 30 czerwca, godz. 15.00

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 30 czerwca, godz. 15.00 *

INVIA

Invia.cz, spółka portfelowa MCI Management, kupiła od Unimex Group 100 proc. udziałów czeskiej spółki NetTravel, będącej trzecią co do wielkości spółką e-travel w Czechach i drugą na Słowacji - poinformował MCI w komunikacie prasowym.

"Invia.cz, zakupując 100 proc. udziałów w spółce NetTravel zapewniła sobie nie tylko wzmocnienie pozycji lidera czeskiego i słowackiego rynku e-travel (którego wartość szacowana jest na ok. 170 mln EUR), ale również rynku środkowoeuropejskiego. Operacja ta zapewni nam również zachowanie tempa wzrostu spółki na poziomie 30 proc. rocznie" - powiedział cytowany w komunikacie Michal Drozd, założyciel i prezes Invia.cz

"Szacujemy, że dzięki wykorzystaniu efektów synergii, TTV Invii (Total Transaction Value) wzrośnie o ok. 14 mln EUR - przewidujemy osiągnięcie poziomu 90 mln EUR, a EBITDA - o ok. 400.000 EUR do poziomu 1,5 mln EUR. Przejęcie silnego konkurenta jest dla Invii szansą na osiągnięcie dodatkowych bonusów sprzedażowych od tour operatorów" - dodał.

Total Transaction Value (TTV) to całkowita wartość sprzedanych produktów lub usług, obrót, a w przypadku wycieczek turystycznych określa całkowitą wartość sprzedanych wycieczek (cena zapłacona przez klienta), w tym prowizję stanowiącą przychód spółki. TTV, określana czasem jako "gross bookings" umożliwia określenie skali działalności i udziału w rynku.

Prezes MCI Management ma nadzieję, że plany jego spółki co do wprowadzenia Invia.cz na warszawską giełdę na przełomie 2010 i 2011 roku zostaną zrealizowane zgodnie z harmonogramem.

Invia.cz powstała w 2002 roku. W 2004 roku rozpoczęła ekspansję międzynarodową, wchodząc na rynek słowacki, a następnie: polski (2006 r.), węgierski (2007 r.) i rumuński (2008 r.).

W 2008 roku miała obroty przekraczające 65 mln EUR.

NNT System

Walne zgromadzenie akcjonariuszy NTT System zdecydowało o wypłacie 1,66 mln zł na dywidendę, co daje 3 gr na akcję - poinformowała spółka w komunikacie. Zysk za zeszły rok wyniósł 4,2 mln zł. Blisko 2,4 mln zł przeznaczone zostanie na pokrycie straty z lat ubiegłych, a 168 tys. zł na kapitał zapasowy spółki.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 17 lipca, a dniem jej wypłaty 31 lipca.

Dywidendą objęte są wszystkie akcje NTT System, czyli 55.400.000 sztuk.

TELL

Walne zgromadzenie Tella zdecydowało, że z ubiegłorocznego zysku, który wyniósł 6,9 mln zł, spółka wypłaci 0,5 zł dywidendy na akcję - poinformował Tell w komunikacie.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 1 września, a dniem jej wypłaty 15 września.

UNIMA 2000

Walne zgromadzenie spółki informatycznej Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne zdecydowało o wypłacie z zysku netto za 2008 rok 0,18 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 11 sierpnia, a jej wypłata nastąpi 1 września.

VISTULA

Vistula Group podpisała z Fortis Bankiem Polska i Fortis Bankiem aneks do porozumienia z końca marca, przedłużający o kolejny miesiąc, do 31 lipca, zawieszenie spłaty głównej kwoty kredytów - poinformowała spółka w komunikacie.

Ostatniego dnia marca Vistula Group i jej spółka zależna Galeria Centrum zawarły z Fortis Bank Polska porozumienie, na mocy którego na dwa miesiące bank zawiesił konieczność spłaty głównej kwoty zaciągniętych przez te spółki kredytów.

Pod koniec maja spółka przedłużyła termin spłaty kredytu do końca czerwca.

Vistula ma kredyt na około 250 mln zł zaciągnięty w Fortis Bank Polska na zakup akcji W.Kruka. Zarząd spółki od dłuższego czasu negocjuje z bankiem jego zrolowanie.

Zarząd Vistuli informował w ostatnich dniach, że porozumienie z Fortis Bankiem jest prawie gotowe, a do uzgodnienia zostały jeszcze kwestie techniczne.

W poniedziałek akcjonariusze Vistuli zdecydowali o przeprowadzeniu emisji akcji skierowanej do Fortis Banku w ramach subskrypcji prywatnej.

Spółka wyemituje 8.247.423 akcji serii I po 4,85 zł za akcję, czyli wartość emisji wyniesie ok. 40 mln zł.

Jak podała Vistula Fortis Bank zadeklarował się objąć nową emisją pod kilkoma warunkami, w tym pod warunkiem wprowadzenia do rady nadzorczej spółki przedstawiciela banku.(PAP)

morb/ gor/ bos/ pr/ jru/ jtt/ pel/ je/

Tagi: spółki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz