Notowania

wiadomości
17.12.2013 14:53

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 17 grudnia godz. 15

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 17 grudnia godz. 15

UNIBEP

Notowana na giełdzie firma UNIBEP z Bielska Podlaskiego za blisko 134 mln zł zbuduje osiedle wielorodzinne "Słodowiec City" na warszawskich Bielanach. We wtorek UNIBEP podpisała ze spółką należącą do Grupy Turret Development umowę w tej sprawie - podał UNIBEP w przesłanym PAP komunikacie. Firmy współpracują ze sobą od 10 lat, m.in. przy budowie osiedla "Zielony "Żoliborz" w Warszawie.

W listopadzie UNIBEP podpisał umowy na realizację osiedli w Pruszkowie i Warszawie (ul. J.Nowaka-Jeziorańskiego) na łączną kwotę 90 mln zł. Obecny kontrakt jest największym zawartym przez UNIBEP w kończącym się roku.

"Budynek Słodowiec City" będzie stanowić pierzeję ulic Słowackiego i Żeromskiego w Warszawie. Powstanie 777 mieszkań o łącznej powierzchni ponad 33 tys. metrów kwadratowych. Średnia powierzchnia mieszkania będzie wynosić 42 m. Powstanie też blisko 800 miejsc postojowych w trzykondygnacyjnym garażu.

UNIBEP podaje, że w ostatnich latach firma zbudowała ponad 40 osiedli wielorodzinnych w Warszawie. W ciągu ostatnich 10 lat firma zbudowała 8 tys. mieszkań o łącznej powierzchni ponad 500 tys. metrów kwadratowych. Obecnie buduje 3 tys. mieszkań o powierzchni 200 tys. metrów kwadratowych.

UNIBEP należy do Wschodniego Klastra Budowlanego. (PAP)

kow/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz