Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek godz. 15

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 17 grudnia godz. 15

bErZsslh

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 17 grudnia godz. 15

UNIBEP

Notowana na giełdzie firma UNIBEP z Bielska Podlaskiego za blisko 134 mln zł zbuduje osiedle wielorodzinne "Słodowiec City" na warszawskich Bielanach. We wtorek UNIBEP podpisała ze spółką należącą do Grupy Turret Development umowę w tej sprawie - podał UNIBEP w przesłanym PAP komunikacie. Firmy współpracują ze sobą od 10 lat, m.in. przy budowie osiedla "Zielony "Żoliborz" w Warszawie.

bErZsslj

W listopadzie UNIBEP podpisał umowy na realizację osiedli w Pruszkowie i Warszawie (ul. J.Nowaka-Jeziorańskiego) na łączną kwotę 90 mln zł. Obecny kontrakt jest największym zawartym przez UNIBEP w kończącym się roku.

"Budynek Słodowiec City" będzie stanowić pierzeję ulic Słowackiego i Żeromskiego w Warszawie. Powstanie 777 mieszkań o łącznej powierzchni ponad 33 tys. metrów kwadratowych. Średnia powierzchnia mieszkania będzie wynosić 42 m. Powstanie też blisko 800 miejsc postojowych w trzykondygnacyjnym garażu.

UNIBEP podaje, że w ostatnich latach firma zbudowała ponad 40 osiedli wielorodzinnych w Warszawie. W ciągu ostatnich 10 lat firma zbudowała 8 tys. mieszkań o łącznej powierzchni ponad 500 tys. metrów kwadratowych. Obecnie buduje 3 tys. mieszkań o powierzchni 200 tys. metrów kwadratowych.

UNIBEP należy do Wschodniego Klastra Budowlanego. (PAP)

bErZsslp

kow/ je/

bErZsslK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)