Notowania

wiadomości
14.06.2011 14:55

Przegląd wiadomości ze spółek wtorek godz. 15.00

Przegląd wiadomości ze spółek, 14 czerwca wtorek godz. 15.00

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, 14 czerwca wtorek godz. 15.00

AZTEC INTERNATIONAL

Aztec International otrzymał decyzję w sprawie warunków zabudowy nieruchomości w Poznaniu, na której znajduje się obecny zakład spółki. Dzięki zmianom w planie zabudowy na działce będzie mógł powstać kompleks budynków mieszkalno-usługowych. Za środki ze sprzedaży działki firma wybuduje nową fabrykę w innej lokalizacji. Dzięki temu moce produkcyjne spółki wzrosną o 30-50 proc.

"Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Poznania na miejscu obecnego zakładu Aztec International powstać może inwestycja złożona z czternastokondygnacyjnego zespołu budynków mieszkalno-usługowych z parkingiem podziemnym oraz drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi naziemnymi. Powierzchnia działki to 4 tys. m kw., a sam teren leży w centrum Poznania, 600 metrów od stadionu przy ul. Bułgarskiej - jednej z aren przyszłorocznego Euro 2012" - podała spółka w komunikacie.

Prowadzone są rozmowy z inwestorami zainteresowanymi kupnem działki.

"Środki uzyskane ze sprzedaży działki powinny z nawiązką pokryć postawienie naszego nowego zakładu" - poinformował cytowany w komunikacie Marek Ciulis, Prezes Aztec International.

Nowy zakład powstanie poza terenem miasta. Według szacunków przedstawicieli firmy, może on być gotowy do użytku już na przełomie 2011 i 2012 roku. W wyniku inwestycji moce wytwórcze spółki wzrosną o 30-50 proc., poszerzy się też oferta produktowa firmy.

Obecnie około 75-80 proc. obrotów spółki stanowi sprzedaż techniki mocowań - wkrętów, nitów, a ponad 90 proc. produkcji spółki trafia na eksport głównie do krajów Unii Europejskiej.

DOM LEKARSKI

Rada Nadzorcza Domu Lekarskiego pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu, by z zysku za 2010 rok przeznaczyć 520 tys. zł na dywidendę, co da wypłatę w wysokości 0,5 zł na akcję - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

Pozostała część zysku, wynosząca 405 tys. zł, miałaby zostać przeznaczona na kapitał zapasowy.

Decyzję o podziale zysku podejmie WZA spółki, zwołane na 25 czerwca.

KRAKOWSKI KREDENS

Krakowski Kredens, spółka z grupy Alma Market, zakłada, że tegoroczny zysk netto wyniesie około 5,5 mln zł przy przychodach na poziomie 77 mln zł. W tym roku sieć może się powiększyć o około 10 nowych punktów sprzedaży. Spółka przekształca się w spółkę akcyjną, ale na razie decyzja o wprowadzenie jej na GPW nie zapadła - poinformowali we wtorek przedstawiciele spółki.

"W ubiegłym roku Krakowski Kredens miał 63,24 mln zł przychodów i 2,93 mln zł zysku netto. W tym roku planujemy osiągnąć około 5,5 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 77 mln zł" - powiedziała dziennikarzom Ewa Lewek, wiceprezes Krakowskiego Kredensu.

W I kwartale tego roku Krakowski Kredens miał 15,5 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 22 proc. rok do roku.

"To bardzo dobry wynik, bo trzeba pamiętać, że święta wielkanocne były w tym roku dopiero w kwietniu" - powiedział PAP Jerzy Mazgaj, prezes Krakowskiego Kredensu i Almy Market, spółki-matki.

Krakowski Kredens to sieć sklepów premium z tradycyjną żywnością. Obecnie sieć liczy 34 sklepy firmowe. Produkty sprzedawane są także na 24 stoiskach shop-in-shop w Delikatesach Alma.

"W tym roku planujemy otwarcie około siedmiu nowych sklepów. Alma otworzy cztery swoje placówki, gdzie będą stoiska handlowe Krakowskiego Kredensu" - powiedziała wiceprezes.

Spółka informowała wcześniej, że docelowo sieć ma liczyć ponad 100 placówek w największych polskich miastach.

Strategia spółki zakłada także rozwój za granicą.

"Do końca wakacji może się coś wyjaśnić w kwestii rozwoju zagranicznego. Moglibyśmy otwierać punkty franczyzowe, ale nie wykluczamy innych opcji" - powiedział Mazgaj.

Lewek poinformowała, że punkty Krakowskiego Kredensu mogłyby się pojawić na rynkach Europy Zachodniej, np. Wielkiej Brytanii. Produktami zainteresowali się też m.in. Chińczycy.

W lipcu Krakowski Kredens zostanie przekształcony w spółkę akcyjną.

"Wprowadzenie na GPW jest opcją rozważaną, ale nie podjęto jeszcze stosownych uchwał" - powiedziała Lewek.

"Decyzja o IPO nie zapadła. Gdyby ekspansja udawała się tak szybko jak dotychczas, to giełdy nie wykluczamy. Myślę, że to byłby raczej przyszły rok" - dodał w rozmowie z PAP Mazgaj.

Spółka chce poszerzać asortyment, planuje m.in. wprowadzić wyroby garmażeryjne.

MULTIMEDIA POLSKA

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Multimediów Polska zdecydowało o umorzeniu 46,9 mln akcji spółki, kupionych w ramach ogłaszanych przez spółkę wezwań, za łączną kwotę 442,8 mln zł - podała firma w uchwałach z walnego.

"Umorzenie akcji następuje poprzez obniżenie kapitału zakładowego spółki o kwotę w wysokości łącznej wartości nominalnej umarzanych akcji, tj. o kwotę 46.894.637 zł, z kwoty 153.189.683 zł do kwoty 106.295.046 zł, natomiast w pozostałej części z funduszu rezerwowego przeznaczonego na nabycie akcji własnych" - napisano w komunikacie. (PAP)

morb/ mto/ pel/ ana/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz