Notowania

wiadomości
20.12.2011 15:19

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek godz. 15.30

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 20 grudnia godz. 15.30

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 20 grudnia godz. 15.30

AD MUSIC

Wydawnictwo Ad Music zadebiutuje na NewConnect w środę, 21 grudnia - podała GPW w komunikacie.

Do obrotu na rynku NewConnect trafi 300.000 akcji serii A, 700.000 akcji serii B, 1.000.000 akcji serii D oraz 6.750.000 akcji serii E.

Spółka w lipcu zakończyła prywatną emisję akcji.

Ad Music istnieje od 2010 roku. W portfolio spółki znajdują się dwa tytuły muzyczne: "Teraz Rock" oraz "Teraz Rock Kolekcja", a także jeden tytuł o tematyce gier na konsole - "PSX Extreme". Spółka jet również wydawcą portali i for internetowych.

W 2010 roku spółka wypracowała 2,5 mln zł przychodów.

GOOGLE

13 proc. internautów deklaruje korzystanie z Google+ w Polsce - wynika z badania agencji social mediowej Think Kong i serwisu badawczego StudentsWatch.pl. Jednocześnie serwis Google+ jest rozpoznawalny przez 37 proc. użytkowników internetu w Polsce - podało Google.

"Prawie 94 procent internautów używa serwisów społecznościowych. Dla wielu synonimami tej kategorii są Facebook, NK czy YouTube. Google+ tworzy na razie dużo mniejszą społeczność, ale widać bardzo szybki wzrost" - poinformował cytowany w komunikacie Norbert Kilen z agencji social mediowej Think Kong - "Myślę, że przyszły rok, pojawienie się aplikacji i reklam w G+ sprawią, że własna strona na Plusie stanie się obowiązkowym elementem taktyki social mediowej wielu firm."

Z badania wynika też, że struktura wiekowa użytkowników Google+ jest nieco inna niż logujących się np. do Facebooka. Osoby, które zadeklarowały znajomość serwisu Google+ zapytano o częstotliwość korzystania z niego. Okazało się, że dużo częściej niż najmłodsi, robią to internauci w wieku 31-39 lat. Wśród użytkowników Google Plus zdecydowanie więcej jest też mieszkańców największych miast.

Opinie o Google+ deklarowane przez uczestników badania znających serwis były zróżnicowane. Zdecydowanie najczęściej (łącznie ponad 50 proc.) osób deklaruje ciekawość, zamiar wypróbowania lub gotowość oczekiwania na rozwój, dodanie nowych funkcjonalności.

"O Google+ sporo się mówi. Do tej pory nie było jednak żadnego badania pokazującego opinie ludzi o nowym serwisie. Mamy nadzieję, że nasz projekt częściowo wypełnia tę lukę" - komentuje Piotr Zimolzak, Główny Analityk StudentsWatch.pl.

Badanie, którego część stanowi analiza postrzegania cech Facebooka zrealizowano na przełomie września i października b.r., na losowo dobranej próbie 1120 użytkowników Internetu w wieku powyżej 16 lat, metodą CAWI. Kwestionariusz wywiadu składał się z 11 pytań badawczych i został opracowany wspólnie przez agencję interaktywną Think Kong i portal badawczy StudentsWatch.

KOPEX

Kopex przystąpił do realizacji kontraktu zawartego pomiędzy Zakładami Mechanicznymi Bumar-Łabędy a kontrahentem argentyńskim Yacimiento Carbonifero Rio Turbio, o łącznej wartości 27,3 mln euro brutto - poinformował Kopex w komunikacie.

"Zarząd Kopex w dniu dzisiejszym powziął wiadomość o wpływie do Kopex pisemnego zawiadomienia z Zakładów Mechanicznych +Bumar-Łabędy+ z siedzibą w Gliwicach o wpływie od kontrahenta argentyńskiego powiadomienia o zamówieniu i wejściu w życie kontraktu na dostawę kompletnego kompleksu ścianowego, a tym samym i wejściu w życie umowy kupna-sprzedaży kompletnego kompleksu ścianowego zawartej pomiędzy Kopex a ZM +Bumar-Łabędy+" - podano w komunikacie.

Dodano, że Kopex dostarczy kompletny kompleks ścianowy, części zamienne, przeprowadzi także szkolenia dla kontrahenta argentyńskiego oraz sprawował będzie nadzór techniczny nad montażem i uruchomieniem, a także nad pracą kompleksu ścianowego przez pierwszych 6 miesięcy wydobycia.

Jak poinformował Kopex, w przeszłości spółka realizowała już dostawy dla wspomnianego kontrahenta argentyńskiego.

TAURON

W segmencie wydobycia Tauron odnotuje w 2011 roku poprawę rok do roku, ale produkcja węgla będzie mniejsza od wcześniejszych założeń o kilkaset tysięcy ton. Z powodu stosunkowo łagodnej zimy wolumeny sprzedaży ciepła będą o kilka procent niższe rok do roku - poinformowali przedstawiciele spółki na wtorkowym spotkaniu prasowym.

"Wydobycie węgla w grupie będzie wyższe rok do roku, ale o kilkaset tysięcy mniejsze od zakładanego" - powiedział Dariusz Lubera, prezes Tauronu.

Przypomniał, że powodem są trwające od czerwca do listopada kłopoty z wodą w wyrobiskach kopalni Janina należącej do PKW, które udało się opanować dopiero pod koniec listopada.

Poinformował, że dla PKW optymalne roczne wydobycie to ok. 5 mln ton węgla.

W III kwartale produkcja węgla handlowego w grupie Tauron wyniosła 1,18 mln ton, co oznacza wzrost rdr o 0,9 proc.

Na pytanie czy Tauron jest zainteresowany odkupieniem akcji PKW od Kompanii Węglowej, Lubera odpowiedział: "tak, ale rozmowy są w bardzo wstępnej fazie".

Zapowiedział, że w I kwartale 2012 roku Tauron zdefiniuje na nowo koncepcję obszaru wydobycia węgla, jest nadal zainteresowany rozszerzaniem kompetencji w tym zakresie.

Na podstawie umowy z kwietnia 2010 roku Tauron i Kompania Węglowa zobowiązały się do wniesienia przez Kompanię Węglową kopalni "Bolesław Śmiały" do spółki celowej, a następnie wniesienie udziałów w tej spółce celowej oraz wszystkich posiadanych przez Kompanię Węglową akcji Południowego Koncernu Węglowego do Tauronu w zamian za nowe akcje aportowe w podwyższonym kapitale zakładowym spółki. Na początku czerwca tego roku Tauron poinformował, że nie przejmie kopalni "Bolesław Śmiały", gdyż jej obecny właściciel, czyli Kompania Węglowa, nie zgodziła się na wycenę wartości tej firmy.

Lubera poinformował we wtorek, że z powodu stosunkowo łagodnej zimy wolumeny sprzedaży ciepła będą o kilka procent niższe rok do roku.

"Sprzedaż ciepła jest poniżej planu i tego co było w ubiegłym roku" - powiedział Lubera, zastrzegając, że spadek wolumenu sprzedaży nie będzie w tym roku większy niż kilka procent.

Lubera powtórzył, że po uwolnieniu rynku gazu w Polsce Tauron zamierza zająć się handlem gazem.

"Mamy kompetencje w tym zakresie i doświadczenia na bazie spółki Tauron Czech Energy, będziemy chcieli je wykorzystać" - powiedział.

VIVID GAMES

Vivid Games, polski producent gier komputerowych, chce zadebiutować w I połowie 2012 r. na rynku NewConnect. Środki z emisji prywatnej spółka zamierza przeznaczyć na rozwój produktów i umocnienie pozycji na rynkach zagranicznych - podał Vivid Games w komunikacie prasowym.

Doradcą Vivid Games w procesie przygotowania spółki do wejścia na NewConnect jest Capital One Advisers.

Vivid Games działa na rynku od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na telefony Smartphone i konsole przenośne. W trakcie swojej działalności firma wyprodukowała ponad 150 gier, m.in. serię Ski Jumping, FIM Speedway GP, oraz Speedball 2. (PAP)

jow/ luo/ ana/ mto/ mab/ pel/ asa/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz