Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek godz. 20

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 10 września godz. 20

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 10 września godz. 20

AMBRA

Ambra planuje z zysku osiagniętego w roku obrotowym 2012/13 przeznaczyć na dywidendę 10,8 mln zł, co daje 43 grosze dywidendy na akcję - poinformowała spółka w projektach uchwał na WZ, zwołane na 8 października.

Proponowanym dniem ustalenia praw do dywidendy jest 17 października, a jej wypłaty 5 listopada.

W roku obrotowym 2012/2013 Ambra miała 21,2 mln zł zysku netto.

PTH

Polish Television Holding (PTH), spółka posiadająca 52,42 proc. akcji TVN, zamierza wyemitować i uplasować obligacje typu Senior PIK Toggle Notes o wartości 300 mln euro zapadające w 2020 roku - poinformowała Grupa ITI w komunikacie.

"PTH zamierza przeznaczyć dochód netto z oferty obligacji na spłatę wszystkich należnych zobowiązań wynikających z emisji obligacji zabezpieczonych typu +Senior Notes+ z kuponem 11,25 proc. i terminem zapadalności przypadającym na maj 2017 r." - napisano w komunikacie.

W komunikacie podano również, że J.P. Morgan Securities plc, Deutsche Bank AG London Branch i Nomura International plc będą wspólnie zarządzały budowaniem księgi popytu przy współpracy z BNP Paribas.

Polish Television Holding jest właścicielem większościowym TVN posiadającym 52,42 proc. akcji. PTH to podmiot zależny spółki N-Vision B.V., w której Grupa ITI posiada 60 proc. udziałów, a Grupa Canal+ pozostałe 40 proc.

SMT SOFTWARE

Wrocławska spółka SMT Software zamierza zatrudnić do końca 2013 r. około 100 specjalistów informatyki. Na pracę mają szanse programiści, testerzy oraz web developerzy.

Jak powiedział PAP prezes Grupy SMT Konrad Pankiewicz, obecnie prowadzonych jest proces rekrutacyjny. "Poszukiwani są m.in. programiści, testerzy i web developerzy. Na zatrudnienie mogą liczyć osoby ze znajomością języka JAVA oraz specjaliści w obszarze technologii .NET, PHP. Poszukujemy osób specjalizujących się w zagadnieniach związanych z bazami danych oraz językami programowania takimi jak C++ i Python. Zależy nam na samodzielnych i odpowiedzialnych ludziach z pasją, chętnych do ciągłego rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji, dla których programowanie to coś więcej niż praca" - dodał Pankiewicz.

SMT Software jeszcze w lipcu 2013 r. przyjęło do pracy 50 specjalistów z branży IT. Zatrudnienie znaleźli wówczas nie tylko eksperci z Polski, ale również z Ukrainy, Białorusi, Włoch oraz z Armenii. Aktualnie spółka tworzy we Wrocławiu nowe zespoły programistyczne pracujące na rzecz klientów z Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.

"Rekrutowani przez nas specjaliści IT będą angażowani są zarówno w prace projektowe wewnątrz firmy, jak i zadania wykonywane po stronie naszych partnerów biznesowych. Plany związane z rozwojem naszej spółki są ambitne, dlatego liczba naszych pracowników wydłuża się z miesiąca na miesiąc" - powiedział Pankiewicz.

SMT Software produkuje oprogramowanie dla branży finansowej, ubezpieczeniowej i konsultingowej, sektora publicznego, logistyki i transportu, energetyki i przemysłu, branży marketingowej i mediów. Sprzedaje również własne rozwiązania IT wspierające procesy zarządzania, sprzedaży, budżetowania, raportów i analiz, marketingu oraz obsługi klienta.

Grupa SMT (dawniej Grupa ADV) ma w planach budowę coraz liczniejszego zespołu ekspertów skoncentrowanych na branży IT. Wszystkie spółki zależne grupy stanowią łącznie zespół zbudowany z prawie 650 osób.

TP SA

PTK Centertel podpisał z T-Mobile aneks do umowy o wzajemnym korzystaniu z mobilnych sieci dostępowych. Spółki planują współpracę przy budowie sieci w technologii 4G w modelu podobnym do obecnej współpracy - poinformowała TP SA w komunikacie.

Orange Polska ocenia, że zabezpiecza to możliwość świadczenia usług 4G w oparciu o częstotliwości 1.800 MHz.

"Strony rozbudują sieci, by zwiększyć zasięg usług 4G, a Orange Polska będzie mogła świadczyć usługi 4G korzystając z częstotliwości 1.800 MHz, także z częstotliwości posiadanych przez T-Mobile" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że Orange Polska będzie korzystać z częstotliwości 4G należących do T-Mobile za wynagrodzeniem płatnym przez 14,5 lat, a w przyszłości współpraca może także zostać rozszerzona na inne pasma częstotliwości. (PAP)

kam/ jtt/ mki/ seb/ kwa/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)