Notowania

spółki
08.06.2010 20:03

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek godz.20

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 8 czerwca godz.20

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 8 czerwca godz.20

BZ WBK

BZ WBK w okresie od marca do maja 2010 roku otworzył blisko 144 tys. kont osobistych - poinformował Marcin Pawłowski, dyrektor ds. detalicznych produktów oszczędnościowych i rozliczeniowych BZ WBK.

"W ciągu ostatnich trzech miesięcy otworzyliśmy 143,9 tys. kont osobistych. Wojnę na konta w tym kwartale wygraliśmy my" - powiedział dziennikarzom Pawłowski.

BZ WBK ma obecnie około 1,78 mln kont osobistych. Od początku roku bank otworzył 197 tys. kont.

"Prawie podwoiliśmy sprzedaż w porównaniu z zeszłym rokiem" - powiedział Pawłowski.

Dyrektor podał, że 90 proc. klientów, którzy ostatnio otworzyli konto w BZWBK nie posiadało wcześniej konta osobistego w tym banku, a ponad 70 proc. to konta z wpływami powyżej 1000 zł.

"Średni miesięczny wpływ na nowootwierane konta wynosi ponad 4000 zł" - powiedział Pawłowski. "Na te konta bardzo szybko przelewane są wynagrodzenia" - dodał.

95 proc. klientów ma umowę na korzystanie z BZWBK24, a 97 proc. podpisało umowę karty debetowej.

W ubiegłym roku liczba tych kont prowadzonych przez bank zwiększyła się o 187 tys. do 1.582 tys.

BZ WBK jako akcjonariusz Aviva Powszechne Towarzystwo Emerytalne dostanie 20,3 mln zł dywidendy oraz jako akcjonariusz Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie 28 mln zł - poinformował bank we wtorkowym komunikacie.

Dywidenda z Aviva PTE zostanie wypłacona 10 czerwca, a ze spółki życiowej 14 czerwca.

INFOVIDE-MATRIX

Akcjonariusze Infovide-Matrix zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 3,55 mln zł, daje to 0,30 zł na jedną akcję - podała spółka w komunikacie.

Dniem dywidendy będzie 24 czerwca, a wypłata nastąpi 8 lipca.

Pozostała część zysku, w kwocie 8,47 mln zł, zostanie przeznaczona na kapitał zapasowy.

MOSTOSTAL PŁOCK

Walne zgromadzenie Mostostalu Płock zdecydowało o wypłacie 4 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 19 sierpnia, a jej wypłata nastąpi 8 września.

ZCH POLICE

Spółka poinformowała we wtorek o podpisaniu umowy pożyczki na kwotę 150 mln zł z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP). To indywidualna pomoc publiczna na ratowanie firmy. Pożyczka może być wykorzystana na bieżące wydatki operacyjne związane z podstawową działalnością firmy, czyli głównie na zakup surowców do produkcji.

ZCh Police o pożyczkę ubiegały się od 15 grudnia 2009 r. Jej przyznanie było uzależnione od zgody Komisji Europejskiej. KE pożyczkę zatwierdziła pod koniec maja. Z informacji opublikowanej w internetowej bazie danych KE dotyczących pomocy publicznej wynika, iż czas kredytowania Polic wynosi sześć miesięcy: od 1 czerwca do 30 listopada 2010 r.

Rzecznik spółki Rafał Kuźmiczonek powiedział we wtorek PAP, że firma spodziewa się przelania pieniędzy z pożyczki na jej konto nie później niż do końca czerwca br..

Pożyczka jest zabezpieczona zastawem rejestrowym na majątku ZCh Police do kwoty 117,4 mln zł, hipoteką kaucyjną do wysokości 225 mln zł na nieruchomościach spółki, wekslem własnym in blanco oraz oświadczeniem o poddaniu się egzekucji do kwoty 225 mln zł.

Zgodnie z zawartą we wtorek umowa z ARP a ZCh Police muszą w ciągu dwóch najbliższych miesięcy przedstawić pożyczkodawcy plan restrukturyzacji spółki

ZCh Police to jeden z największych w kraju firm z branży chemicznych produkujących nawozy fosforowe i biel tytanową. I kwartał 2010 r. spółka zamknęła stratą netto w wysokości 2,5 mln zł. W analogicznym okresie roku 2009 strata netto wynosiła 174,7 mln zł.

INDYKPOL Walne zgromadzenie Indykpolu zdecydowało o wypłacie 4,06 mln zł dywidendy dla akcjonariuszy z zysku za rok 2009, co daje 1,30 zł na akcję - podała spółka we wtorkowym komunikacie.Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 16 sierpnia, a dniem jej wypłaty 30 sierpnia.ARCTIC PAPER

ARCTIC PAPER

Walne zgromadzenie Arctic Paper zdecydowało o wypłacie dywidendy za rok 2009 w wysokości 0,89 zł na akcję. Wcześniej zarząd proponował, by dywidenda wyniosła 0,80 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 23 czerwca, a jej wypłata nastąpi 6 lipca.(PAP)

sibi/ pr/ ana/ jru/ seb/ pel/ asa/ pad/

Tagi: spółki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz