Notowania

powódź
31.07.2011 09:16

Przekroczone stany ostrzegawcze na podkarpaciu. Pogotowie przeciwpowodziowe

Na sześciu rzekach Podkarpacia rano przekroczone były stany ostrzegawcze-poinformował Wojciech Czanerle z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(szlagor/CC/Flickr)

Na sześciu rzekach Podkarpacia rano przekroczone były stany ostrzegawcze-poinformował Wojciech Czanerle z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

_ - Stany ostrzegawcze przekroczone są na Wisłoku w Krośnie, Sanie w dwóch miejscowościach powiatu przeworskiego Tryńczy i Leżachowie oraz na trzech dopływach Sanu: Wiszni, Trzebośnicy i Tanwi _ - powiedział Czanerle.

Z kolei pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w powiecie przemyskim, w Krośnie, Rzeszowie oraz w gminie Zarszyn w pow. sanockim.

Według podkarpackiej straży pożarnej, ostatniej doby strażacy interweniowali ponad 150 razy. Najczęściej udrażniali przepusty, usuwali wodę z zalanych posesji i piwnic.

W ciągu dnia na Podkarpaciu nadal należy spodziewać się lokalnych opadów deszczu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t111858.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przekroczone;stany;alarmowe;podtopienia;na;wschodzie;polski,218,0,883674.html) Rzeki znów zagrażają - _ Stany alarmowe i ostrzegawcze zostały przekroczone w zlewni górnego Wisłoka i Sanu na Podkarpaciu _- informuje Tadeusz Węgrzynowicz z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t153099.jpg ) ] (http://pogoda.money.pl/wiadomosci/artykul/deszcz;nie;odpusci;lepiej;bedzie;dopiero;w;sierpniu,170,0,882090.html) Deszcz nie odpuści. Zobacz, kiedy będzie lepiej Wczoraj około 300 posesji i domów zostało podtopionych w Sandomierzu i okolicznych gminach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t153107.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zagrozenie;powodziowe;synoptycy;zapowiadaja;co;nas;czeka,196,0,881604.html) Może mocno padać. Sprawdź, gdzie Ostatnio szczególnie intensywnie lało na południowym wschodzie Polski.
Tagi: powódź, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz