Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przemyśl: 35 pseudokibiców skazano w przyspieszonym trybie

0
Podziel się:

35 spośród 116 pseudokibiców zatrzymanych w
sobotę w Przemyślu (Podkarpackie) po starciu z policją zostało już
skazanych przez sąd w trybie przyspieszonym.

35 spośród 116 pseudokibiców zatrzymanych w sobotę w Przemyślu (Podkarpackie) po starciu z policją zostało już skazanych przez sąd w trybie przyspieszonym.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka przemyskiego sądu Lucyna Oleszek, sąd wymierzył im karę aresztu od siedmiu do 30 dni oraz zakazy stadionowe od dwóch do czterech lat. Odpowiadali oni za udział w zamieszkach ulicznych, nierozejście się mimo wezwań policji oraz za zakłócanie ładu i porządku publicznego w związku z chuligaństwem.

Wyrok nie jest prawomocny.

Pozostali zatrzymani dorośli pseudokibice będą odpowiadać w trybie normalnym za wykroczenia i przestępstwa. Wśród zatrzymanych było także 35 nieletnich, którzy zostali jeszcze w sobotę przekazani rodzicom.

Do starć doszło w sobotę przed i po derbach dwóch przemyskich klubów: KKS Czuwaj i MKS Polonia. Mecz decyzją prezydenta miasta odbywał się bez udziału kibiców, którzy nie zostali wpuszczeni na stadion ze względu na zły stan techniczny obiektu. Policja, chcąc zapobiec ewentualnej konfrontacji kibiców obu drużyn, zawróciła kibiców Czuwaju.

Wówczas kibice Polonii (jeszcze przed meczem) zaatakowali policję i wspomagającą ją straż miejską. Obrzucili funkcjonariuszy m.in. kamieniami, wyrwanymi z bruku kostkami. Policja użyła przeciw nim armatki wodnej i broni gładkolufowej z gumową amunicją. Po meczu kibice Polonii ponownie zaatakowali kamieniami policję.

W efekcie rannych zostało dwóch funkcjonariuszy policji, strażnik miejski i dwaj kibice. Ich obrażenia nie były jednak na tyle poważne, aby konieczna była hospitalizacja.(PAP)

api/ pz/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)