Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
skazany
30.03.2009 10:19

Przemyśl: 35 pseudokibiców skazano w przyspieszonym trybie

35 spośród 116 pseudokibiców zatrzymanych w sobotę w Przemyślu (Podkarpackie) po starciu z policją zostało już skazanych przez sąd w trybie przyspieszonym.

Podziel się
Dodaj komentarz

35 spośród 116 pseudokibiców zatrzymanych w sobotę w Przemyślu (Podkarpackie) po starciu z policją zostało już skazanych przez sąd w trybie przyspieszonym.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka przemyskiego sądu Lucyna Oleszek, sąd wymierzył im karę aresztu od siedmiu do 30 dni oraz zakazy stadionowe od dwóch do czterech lat. Odpowiadali oni za udział w zamieszkach ulicznych, nierozejście się mimo wezwań policji oraz za zakłócanie ładu i porządku publicznego w związku z chuligaństwem.

Wyrok nie jest prawomocny.

Pozostali zatrzymani dorośli pseudokibice będą odpowiadać w trybie normalnym za wykroczenia i przestępstwa. Wśród zatrzymanych było także 35 nieletnich, którzy zostali jeszcze w sobotę przekazani rodzicom.

Do starć doszło w sobotę przed i po derbach dwóch przemyskich klubów: KKS Czuwaj i MKS Polonia. Mecz decyzją prezydenta miasta odbywał się bez udziału kibiców, którzy nie zostali wpuszczeni na stadion ze względu na zły stan techniczny obiektu. Policja, chcąc zapobiec ewentualnej konfrontacji kibiców obu drużyn, zawróciła kibiców Czuwaju.

Wówczas kibice Polonii (jeszcze przed meczem) zaatakowali policję i wspomagającą ją straż miejską. Obrzucili funkcjonariuszy m.in. kamieniami, wyrwanymi z bruku kostkami. Policja użyła przeciw nim armatki wodnej i broni gładkolufowej z gumową amunicją. Po meczu kibice Polonii ponownie zaatakowali kamieniami policję.

W efekcie rannych zostało dwóch funkcjonariuszy policji, strażnik miejski i dwaj kibice. Ich obrażenia nie były jednak na tyle poważne, aby konieczna była hospitalizacja.(PAP)

api/ pz/ gma/

Tagi: skazany, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz