Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przeprosiny dla Nelsona Mandeli za zamieszanie z rachunkami

0
Podziel się

Pismo było przeznaczone dla innej osoby, mającej podobny adres do Nelsona Mandeli, lecz mieszkającej w dzielnicy Oaklands, a nie Houghton.

Przeprosiny dla Nelsona Mandeli za zamieszanie z rachunkami
(ec.europa.eu)
bErkdBFh

Władze Johannesburga przeprosiły byłego prezydenta RPA Nelsona Mandelę za omyłkowe wysłanie mu ponaglenia w sprawie niezapłaconych rachunków za wodę i elektryczność. 95-letni Mandela od niemal dwóch miesięcy przebywa w szpitalu.

Południowoafrykańskie media poinformowały, że ponaglenie z datą 1 sierpnia opiewało na 6468 randów (równowartość ok. 495 euro); zagrożono, że w razie nieuiszczenia opłat w ciągu 15 dni media zostaną odcięte.

W oświadczeniu władze Johannesburga przeprosiły Mandelę i jego rodzinę za ten _ niefortunny incydent _.

bErkdBFj

Pismo było przeznaczone dla innej osoby, mającej podobny adres do Nelsona Mandeli, lecz mieszkającej w dzielnicy Oaklands, a nie Houghton - wyjaśniły media.

W ubiegłym tygodniu przez pomyłkę rachunek za elektryczność na kwotę ponad 3,5 mln randów (270 tys. euro) przesłano do siedziby Afrykańskiego Kongresu Narodowego, którego najbardziej znanym członkiem jest Mandela.

Weteran walki z apartheidem i laureat Pokojowej Nagrody Nobla przebywa w szpitalu w Tshwane (dawna Pretoria), gdzie trafił w związku z nawrotem infekcji płucnej. Jego stan określa się jako krytyczny.

Czytaj więcej w Money.pl

bErkdBFp
bErkdBFK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)