Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przetarg na działki w podstrefie Białystok SSSE

0
Podziel się

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna ogłosiła w środę przetarg na
sprzedaż pięciu działek w podstrefie Białystok - podano w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu
Miejskiego w Białymstoku.

bEiBcgtN

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna ogłosiła w środę przetarg na sprzedaż pięciu działek w podstrefie Białystok - podano w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Działki o powierzchniach od blisko 1,5 do ponad 2,2 hektara znajdują się przy ulicy imienia Jacka Kuronia w Białymstoku. Łącznie mają powierzchnię około 10 hektarów, co stanowi jedną trzecią powierzchni całej białostockiej podstrefy.

Przetarg dotyczy sprzedaży tych nieruchomości i jednocześnie uzyskania pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na tym terenie.

bEiBcgtP

Ceny wywoławcze nieruchomości wahają się od 3,1 mln zł netto do ponad 5,7 mln zł netto.

Otwarcie przetargowych ofert nastąpi 30 lipca w siedzibie Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Dla nieruchomości, które wystawiono na sprzedaż, nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a jedynie obowiązują decyzje prezydenta Białegostoku o warunkach zabudowy. Mogą tu powstawać obiekty biurowo-administracyjne, magazyny, obiekty produkcyjno-usługowe i produkcyjne w branżach, które nie są uciążliwe dla środowiska.

Zgodnie z warunkami przetargu, jednym z głównych kryteriów oceny oferty jest cena za nabycie nieruchomości, ale pod uwagę będą też brane: planowana wysokość zatrudnienia, wielkość nakładów inwestycyjnych i rodzaj proponowanego przedsięwzięcia gospodarczego.

bEiBcgtV

To drugi przetarg na działki w podstrefie Białystok. Dwie pierwsze działki po pierwszym przetargu w 2009 roku kupił pierwszy inwestor - poligraficzna firma Masterpress S.A. z Olsztyna, która jeszcze nie rozpoczęła działalności w białostockiej podstrefie. Masterpress za 2 ha ziemi w 2009 roku zapłacił 6,2 mln zł. Nieruchomości zostały kupione po cenie wywoławczej, olsztyńska firma jako jedyna stanęła wówczas do przetargu.

Obszar Białystok SSSE - to blisko 30 ha w dwóch kompleksach, położonych w południowo-wschodniej części miasta (między ulicami Mickiewicza, Borsuczą, Myśliwską, Solnicką). Podstrefa powstała z końcem 2008 roku.

Po włączeniu podstrefy Białystok, SSSE obejmuje grunty o powierzchni blisko 342,8 ha, położone na terenach miast w woj. podlaskim: Białystok, Grajewo i Suwałki oraz w Ełku (Warmińsko-Mazurskie), a także gmin: Gołdap (Warmińsko-Mazurskie) i Małkinia Górna (Mazowieckie).

Łącznie na terenie SSSE zainwestowało dotąd blisko 60 podmiotów, które stworzyły ponad 5 tys. miejsc pracy. Łącznie inwestycje sięgają 1,4 mld zł.(PAP)

bEiBcgtW

kow/ je/ jra/

bEiBcguq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)